Noviny o Praze: Kdo s kým proti komu. Role Babiše a Kalouska. A nástup Martina Stropnického

11. 11. 2015 7:02

Není tomu ani rok, co Adriana Krnáčová (ANO) usedla do primátorského křesla v hlavním městě Praze, a nyní, po rozpadu vládnoucí koalice, je její post ohrožen. Co v metropoli může nastat, shrnují Babišovy noviny – MF Dnes a Lidové noviny.

Noviny o Praze: Kdo s kým proti komu. Role Babiše a Kalouska. A nástup Martina Stropnického
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

V sobotu se pražské ANO sejde na volebním sněmu, jehož výsledky následně ukážou, zda pro ostatní strany má vůbec cenu s hnutím vyjednávat. 

Podle všeho za krokem sociální demokracie, která včera ukončila koaliční dohodu, je nenávist k Martinu Stropnickému. Ten byl členem Trojkoalice a jeho návrat po odvolání byl ve hře. A Stropnický byl pro ČSSD trnem v oku – hlasoval totiž jinak v otázce tendru na svoz odpadu. V případě, že by se pražská sociální demokracie měla spojit opět s Trojkoaiicí, musela by podle informací LN Stropnického nahradit Petra Kolínská. Podle všeho by tato možnost nevadila ani ANO, nechce o ní však slyšet samotný předseda Trojkoalice Petr Štěpánek.

Ve hře je však také nástup dosavadní opozice. TOP 09 by se rozhodně do vlády nad metropolí chtěla zapojit. A nevadilo by to ani Krnáčové, ani ČSSD. Problém je však v lídrech hnutí – proti sobě stojí znepřátelení Babiš s Kalouskem. Babiš dokonce pohrozil, že v případě, že se TOP 09 spojí s pražskou organizací ANO, buňku rozpustí. 

Jen aby nezaváhal – vítěze voleb ANO totiž může TOP 09, Trojkoalice, ODS a Piráti obejít. Ostrouhala by tak i ČSSD, neboť s nimi nechtějí do party Piráti.
 
Zajímavostí určitě je to, že do bojů o Prahu se zapojuje i ministr obrany Martin Stropnický (ANO), který se v sobotu může stát předsedou pražské buňky hnutí ANO. Jeho úkol by byl jasný – uklidnit rozhádané poměry. A možná by měl sehrát i roli prostředníka vůči Trojkoalici, jejímž členem je syn Matěj.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

20:40 VIDEO Místopředsedkyně TOP 09 se před kamerou PL důrazně vyhranila proti počinu Dominika Feriho. Prý je ale ještě mladý

HORKÉ TÉMA Hostem pořadu TV ParlamentníListy.cz Horké téma byla místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalán…