Noviny o Praze: Kdo s kým proti komu. Role Babiše a Kalouska. A nástup Martina Stropnického

11. 11. 2015 7:02

Není tomu ani rok, co Adriana Krnáčová (ANO) usedla do primátorského křesla v hlavním městě Praze, a nyní, po rozpadu vládnoucí koalice, je její post ohrožen. Co v metropoli může nastat, shrnují Babišovy noviny – MF Dnes a Lidové noviny.

Noviny o Praze: Kdo s kým proti komu. Role Babiše a Kalouska. A nástup Martina Stropnického
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

V sobotu se pražské ANO sejde na volebním sněmu, jehož výsledky následně ukážou, zda pro ostatní strany má vůbec cenu s hnutím vyjednávat. 

Podle všeho za krokem sociální demokracie, která včera ukončila koaliční dohodu, je nenávist k Martinu Stropnickému. Ten byl členem Trojkoalice a jeho návrat po odvolání byl ve hře. A Stropnický byl pro ČSSD trnem v oku – hlasoval totiž jinak v otázce tendru na svoz odpadu. V případě, že by se pražská sociální demokracie měla spojit opět s Trojkoaiicí, musela by podle informací LN Stropnického nahradit Petra Kolínská. Podle všeho by tato možnost nevadila ani ANO, nechce o ní však slyšet samotný předseda Trojkoalice Petr Štěpánek.

Ve hře je však také nástup dosavadní opozice. TOP 09 by se rozhodně do vlády nad metropolí chtěla zapojit. A nevadilo by to ani Krnáčové, ani ČSSD. Problém je však v lídrech hnutí – proti sobě stojí znepřátelení Babiš s Kalouskem. Babiš dokonce pohrozil, že v případě, že se TOP 09 spojí s pražskou organizací ANO, buňku rozpustí. 

Jen aby nezaváhal – vítěze voleb ANO totiž může TOP 09, Trojkoalice, ODS a Piráti obejít. Ostrouhala by tak i ČSSD, neboť s nimi nechtějí do party Piráti.
 
Zajímavostí určitě je to, že do bojů o Prahu se zapojuje i ministr obrany Martin Stropnický (ANO), který se v sobotu může stát předsedou pražské buňky hnutí ANO. Jeho úkol by byl jasný – uklidnit rozhádané poměry. A možná by měl sehrát i roli prostředníka vůči Trojkoalici, jejímž členem je syn Matěj.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…