ODS schválila středočeskou kandidátku. Kdyby vyhrála, bude hejtmanem Martin Kupka

6. 3. 2016 19:08

Středočeská ODS má kompletní kandidátku do podzimních krajských voleb, vede ji starosta Líbeznic Martin Kupka. Dvojkou je starostka Byšic Jana Poláková, trojkou krajský zastupitel a regionální předseda Jan Skopeček. Kupka byl jako lídr zvolen už na konci loňského roku, další kandidáty strana představila dnes. ČTK o tom informoval manažer ODS pro Středočeský kraj Lukáš Toman Paclt.

ODS schválila středočeskou kandidátku. Kdyby vyhrála, bude hejtmanem Martin Kupka
Foto: Archiv Martina Kupky
Popisek: Starosta Líbeznic a bývalý mluvčí ODS Martin Kupka

Mezi prioritami středočeské ODS budou například školství a infrastruktura. „Kraj se musí více starat o denní potřeby lidí, naučit se lépe investovat, zlepšit veřejnou dopravu, musí více opravovat silnice a lépe pečovat o své školy,“ uvedl Kupka.

ODS bude proti zvyšování poplatků

Na čtvrtém místě bude za ODS kandidovat kladenský zastupitel a bývalý primátor Dan Jiránek, pátou pozici obsadil starosta Benátek nad Jizerou Jaroslav Král. Celkem je na kandidátce 20 starostů a místostarostů.

Podle Polákové budou zastupitelé za ODS bojovat proti zvýšení poplatků, například za vodné a stočné. Kraj by také podle ní měl mnohem více poskytovat metodickou pomoc místním samosprávám.

Proti negativním dopadům migrační krize

„Chceme se i z krajské pozice bránit případným negativním důsledkům migrační krize. Počet policistů v kraji a možnost zásadně ovlivnit otevírání či neotevírání nových zařízení pro migranty musí být i tématem krajských zastupitelů,“ informoval Jan Skopeček.

Dalšími jmény na kandidátce jsou místostarosta Dobřichovic Michael Pánek, krajský zastupitel Tomáš Havlíček, místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel, místostarosta Kralup nad Vltavou Libor Lesák a krajský zastupitel Václav Michl. Jedenáctkou je krajský zastupitel Miroslav Šmolík, dvanáctkou středočeský poslanec Petr Bendl.

I další strany sestavily kandidátky

Kandidátky do krajských voleb sestavily i další strany. V lednu schválil kandidátku krajský výkonný výbor ČSSD, lídrem bude současný hejtman Středočeského kraje Miloš Petera. ANO má za volební jedničku místopředsedkyni sněmovny Jaroslavu Jermanovou, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) povede do voleb kolínský starosta a krajský zastupitel Vít Rakušan. Středočeskou kandidátku KSČM vede do letošních krajských voleb současný radní pro kulturu středočeského hejtmanství Zdeněk Štefek.

Krajské volby ve Středočeském kraji v roce 2012 vyhrála ČSSD před KSČM a ODS. Ze 65 mandátů jich sociální demokraté získali 20, komunisté o jeden méně a občanští demokraté 16. TOP 09 a Starostové mají deset zastupitelů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…