Obama nadřadil svůj odkaz nad zájmy Američanů, píše slavný časopis Time

7. 7. 2017 12:17

Časopis Time tvrdí, že na nadcházejícím setkání 45. prezidenta USA Donalda Trumpa a jeho ruského protějšku Vladimira Putina Trump rozhodně nebude tím, kdo by otevíral téma možného útoku ruských hackerů na americké volby. Časopis Time se však na toto téma podíval trochu z jiné perspektivy. Dnes si spousta lidí ukazuje na Trumpa, jenže ve skutečnosti je Barack Obama tím, kdo si zaslouží kritiku. Slavný časopis vysvětluje proč.

Obama nadřadil svůj odkaz nad zájmy Američanů, píše slavný časopis Time
Foto: archív autora
Popisek: Obama

V pátek odpoledne se 45. prezident USA Donald Trump sejde s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Od schůzky lze čekat leccos, jelikož jde o první osobní setkání těchto světových vůdců, ale jednu věc prý rozhodně čekat nemůžeme. Nemůžeme čekat, že Trump otevře téma možného útoku ruských hackerů při amerických prezidentských volbách. Trumpovi příznivci mají toto téma za uzavřené a věří, že jejich prezident byl zvolen férově. Trumpovi odpůrci věří, že ruští hackeři Trumpovi ve volbách pomohli, a ať prezident udělá, co udělá, jejich názor nejspíš nezmění.

U Trumpa je proto pochopitelné, že o tomto tématu pomlčí. U Trumpova předchůdce Baracka Obamy však toto mlčení pochopitelné není, podle časopisu Time je chybou, že Obama celé měsíce po volbách stále mlčí.

Celý článek v angličtině naleznete ZDE.

44. prezident USA Barack Obama sice varoval ruského prezidenta Putina, aby zastavil vměšování ruských hackerů do amerických voleb, a po volbách nechal vyhostit 35 ruských diplomatů, ale jinak toho mnoho neudělal. Možná proto, že se bál, aby nenahrál Donaldu Trumpovi. Bylo jasné, že by uvítal spíše vítězství Hillary Clintonové. A právě toto Obamovo mlčení je možné označit za škodlivé.

„Obama nadřadil  svůj politický odkaz nad zájem amerického národa,“ píše o Obamovi kriticky Time. Podle časopisu by měl proto 44. prezident USA vystoupit a vnést do celé kauzy světlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…