Obec chtěla čističku. Ale má smůlu, pozemek dostala církev

6. 3. 2016 9:38

Obec Jinočany na západním okraji Prahy překvapili úředníci středočeského Státního pozemkového úřadu. V rámci církevních restitucí totiž vydali břevnovským benediktinům pozemek, na němž vesnice plánovala rozšířit čističku odpadních vod. Píše to server Novinky.cz.

Obec chtěla čističku. Ale má smůlu, pozemek dostala církev
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pole, ilustrační foto

Zastupitelstvo obce Jinočany se proto nyní rozhodlo podat na pozemkový úřad žalobu, aby bylo soudně určeno, komu pozemek o výměře osm hektarů patří. Jinočany totiž pozemek urgentně potřebují kvůli rozšíření čističky. Ta slouží i sousedním Zbuzanům. 

Původní text ZDE.

„Věřili jsme, že ten zákon ušetří všechny veřejně prospěšné stavby. To, co se stalo, mě naprosto vyvedlo z míry. Není možné, aby to tak zůstalo,“ uvedla starostka Jinočan Miluše Čančíková. Restituční zákon totiž navíc i zakazuje vracet církvím majetek, na němž mají vyrůst veřejně prospěšné stavby, které byly v době schválení zákona zaneseny do územního plánu. A to jinočanská čistička byla. Státní pozemkový úřad však tvrdí, že v případě, že postačí-li pro veřejně prospěšnou stavbu zřízení věcného břemene, mohou pozemek vydat. 

V případě, že obec u soudu neuspěje, Čančíková požádá převora, aby pozemky obci dal do dlouhodobého užívání.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel jsem minulý pátek do Malmö a přímo na náměstí tam zrovna někoho zavraždili. Vláda to ví, ale nikdy nepřizná. Britský novinář dává za pravdu Trumpovi

19:59 Přijel jsem minulý pátek do Malmö a přímo na náměstí tam zrovna někoho zavraždili. Vláda to ví, ale nikdy nepřizná. Britský novinář dává za pravdu Trumpovi

Fraser Nelson z britského konzervativního deníku The Telegraph tvrdí, že Donald Trump má stran nezvl…