Opravdu nečekané informace o Bělorusku. Zapojena britská armáda

31.08.2020 18:26

Zkušený novinář Martin Hekrdla se na svém facebooku vyjádřil k situaci v Bělorusku. S Lukašenkem je to trochu jinak, než se na první pohled zdá. Do celé věci měla být totiž zapojena britská armáda, a to způsobem, který byste rozhodně nečekali. Hekrdla svá tvrzení opírá o web Declassified UK.

Opravdu nečekané informace o Bělorusku. Zapojena britská armáda
Foto: Repro YouTube TUT.BY. Политика
Popisek: Zatýkání v Bělorusku

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17510 lidí

„Svět je vždycky o chlup složitější, než jakým se jeví,“ začíná svůj příspěvek novinář. Jako příklad uvádí právě Bělorusko. „Příliš se nepřipomíná (vlastně vůbec), že Lukašenko NEPODPOŘIL Putina na Ukrajině, a také proto máme Minskou dohodu (která je ovšem k ničemu).“

Lukašenkovi jde zřejmě, podle Hekrdly, pouze o moc: „Potentát, který nedávno pobíhal po nádvoří demonstranty obklopeného prezidentského paláce v Minsku s kalašnikovem (a jeho patnáctiletý syn Nikolaj ještě i v maskáčích a přilbě), manévruje mezi Západem a Východem, aby si udržel trůn i ve 23. roce svého panování.“

„Měl před pár dny přesvědčivý projev, jak se NATO valí na Bělorusko (před zfalšovanými volbami to zase pro změnu měli být ruští žoldáci),“ píše novinář a uvádí i překvapivou zprávu, kterou je podle něj možno dohledat u oficiálních západních zdrojů: „Velká Británie vyškolila běloruské jednotky – včetně taktiky ‚městské války‘ – těsně předtím, než britská vláda odsoudila jejich brutalitu vůči demonstrantům.“

Tvrzení pak doplňuje další zajímavou informací: „Zpravodajský web Declassified UK informoval, že Spojené království a Bělorusko podepsaly v listopadu 2019 dohodu o této spolupráci pro rok 2020. Ještě v červnu tohoto roku britský generál Nick Carter v telefonickém rozhovoru s běloruským generálem Alexandrem Volfovičem diskutovali o „stavu a perspektivách rozvoje bilaterální vojenské spolupráce“.

Podle vedoucího pracovníka Royal United Services institute, který tuto informaci sdělil přímo webu Declassified UK, se Velká Británie touto spoluprací snažila nalákat Lukašenka a posílit zpravodajské vazby na běloruskou armádu. 

Web získal rovněž informace, že několik britských studentů prestižní britské Royal college of Defence Studies (bezpečnostní studia) strávilo v roce 2018 pět dní v Bělorusku. V plánu měla být návštěva parlamentu či třeba diskuze na téma: Jak zabránit studené válce. Nechybělo ani kulturní vyžití. Delegace zhlédla ve státní opeře Figarovu svatbu od Wolfganga Amadea Mozarta.  

Svůj post zakončuje Hekrdla větou, která nás má skutečně utvrdit v tom, že nic není tak jednoznačné, jak se zdá. „Tož tak. Život není kreslená pohádka o pejskovi, kterému sluníčko ukradlo vodu.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

11:22 „Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

Jednotná v rozmanitosti. Motto, které EU používá už od roku 2000. Je ale i po 24 letech jednota skál…