Papež napsal dopis svému největšímu kritikovi

17. 3. 2016 13:41

Papež František napsal svému kritikovi Antoniu Soccimu. Informoval o tom server RadioVaticana.cz.

Papež napsal dopis svému největšímu kritikovi
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Papež František si podle serveru za tři roky svého pontifikátu získal velké množství stoupenců, ale i odpůrců. „Stoupenci nezřídka pocházejí z řad lidí, kteří na církev vždycky pohlíželi s výhradami, zatímco kritici patří především do katolických kruhů či k těm, kteří papeži vždycky projevovali sympatie. A třebaže mediální zesílení, popř. zkreslení tohoto jevu je vysoce pravděpodobné, stojí za pozornost, že papežovi kritici, s nimiž se lze v médiích setkat, pocházejí na rozdíl od předchozího pontifikátu spíše z prostředí, které buď je katolické, anebo je církvi nakloněno příznivě; zatímco z prostředí, které je ‚tradičně‘ vůči církvi a papeži nepřátelské, lze převážně slýchat aplaus a chválu,“ podotýká server. 

Původní text ZDE.

A právě z tohoto prostředí podle něj pochází nejznámější papežův kritik Antonio Socci, který se dokonce vyjadřuje pochybovačně i o právoplatnosti papežské volby. Socci nedávno napsal papeži dopis, ve kterém požádal o pomoc církvi, která dle jeho slov bloudí a je zmatena. A papež mu odpověděl, což publicista ocenil. 

„Vždyť také kritiky nám pomáhají kráčet po přímé Pánově cestě. Opravdu Vám mnohokrát děkuji za Vaše modlitby i za modlitby Vaší rodiny. Ujišťuji, že se za vás všechny budu modlit a vyprošovat, aby vám Pán žehnal a Matka Boží vás ochraňovala. Váš bratr a služebník v Pánu, František,“ napsal Soccimu mimo jiné papež.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…