Členové Svazu průmyslu a dopravy vyrazili v rámci podnikatelské delegace do USA. Podnikatelé odletěli hledat či rozvíjet podnikatelské příležitosti do Spojených států amerických. Jejich cílem bude Washington D.C. a Atlanta.
„Se Spojenými státy americkými hodláme rozvíjet vzájemnou intenzivní spolupráci nejen v politické, ale i v ekonomické oblasti. V rámci naší cesty se zaměříme zejména na obory související se zdravotnictvím, ICT a energetikou, jakož i na oblast dopravy. Jsem proto ráda, že mě za Atlantik doprovází delegace podnikatelů a zástupců technických univerzit. Společně s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou navštívíme kromě Washingtonu i státy Maryland a Georgia. Právě jejich rostoucí dynamické ekonomiky skýtají velmi perspektivní obchodní příležitosti pro naše firmy,“ uvedla Pekarová Adamová. Její vyjádření uveřejnil Svaz průmyslu ČR.
Expandovat na americký trh chce i společnost SULCO Automotive Group – přední středoevropský poskytovatel služeb v oblasti managementu kvality a personalistiky do automobilového průmyslu.
Vedle podnikatelů míří s Pekarovou Adamovou do USA i zástupci Českého vysokého učení technického v Praze.
„Rádi bychom v USA představili rozsáhlou vědeckou činnost v oblasti kvantových technologií a informovali se o postupu, podpoře a využití těchto technologií v průmyslu i veřejné správě v USA. Věříme, že prohloubíme stávající kontakty a navážeme s tamními partnery novou zajímavou spolupráci, která nám pomůže posunout rozvoj a implementaci kvantových technologií v ČR. Přítomnost předsedkyně Poslanecké sněmovny a zároveň ministryně pro výzkum, vývoj a inovace nám může velmi významně pomoci naplnit naše ambiciózní cíle, neboť ministryně Langšádlová se o kvantové technologie sama aktivně zajímá a podporuje je,“ uvedl Igor Jex z ČVUT, koordinátor kvantových aktivit v České republice.
Po příletu do USA Pekarová Adamová oznámila, že rozvíjení vztahů s USA klade na Česko velké nároky, ale je důležité na jejich rozvíjení pracovat.
„Spojené státy jsou naším klíčovým spojencem a Česká republika se v zahraniční politice vrátila k havlovské diplomacii. Ruská agrese na Ukrajině na nás společně klade velké nároky. Věřím, že parlamentní návštěva v USA přispěje k upevnění již tak silných vztahů,“ napsala Pekarová Adamová na twitteru.
Poděkovala za možnost vystoupit na česko-americkém podnikatelském fóru. Upozornila, že roční bilaterální obchod mezi USA a Českou republikou dosahuje objemu více než 6 miliard dolarů a i tady je třeba spolupráci dál rozvíjet.
Prozradila, že měla možnost promluvit si s Adrienne A. Jonesovou, první ženou v čele Sněmovny reprezentantů státu Maryland v historii. „Moc děkuji za výměnu cenných zkušeností,“ uvedla.
Stranou její pozornosti nezůstala ani americko-česká smlouva o obranné spolupráci, kterou již podepsala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.