Po Ransdorfovi zůstalo v europarlamentu prázdné místo. Tento politik ho nahradí

22. 1. 2016 17:03

Europoslanec Miloslav Ransdorf zemřel. Na jeho místo v Evropském parlamentu tak nastoupí Jaromír Kohlíček, který již byl europoslancem před rokem 2014, ale zatím v posledních volbách prohrál s Ransdorfem v souboji o preferenční hlasy. Díky nim se Ransdorf do EP dostal, zatímco Kohlíček nikoliv.

Po Ransdorfovi zůstalo v europarlamentu prázdné místo. Tento politik ho nahradí
Foto: KSČM
Popisek: Jaromír Kohlíček

Dlouholetý známý komunistický politik a myslitel Miloslav Ransdorf 22. ledna 2016 opustil tento svět. To mimo jiné znamená, že se místo něj europoslancem stane Jaromír Kohlíček, který se sice podle předvolebních představ KSČM měl stát europoslancem, neboť byl na kandidátní listině před Ransdorfem, ale voliči rozhodli jinak.

Jaromír Kohlíček je komunistou od roku 1974. V roce 1990 přešel z KSČ do KSČM. Staronový europoslanec má čtyři děti. Profesně ho lze označit především za sklářského odborníka, neboť vystudoval obor sklo na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, poté pracoval v oboru, v roce 1998 se stal českým poslancem a v roce 2004 přešel do europarlamentu, kde figuroval až do roku 2014. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…