Poslanci se budou zabývat interpelacemi, zasednou i výbory

12. 6. 2014 6:20

Poslanci se budou dnes zabývat hlavně interpelacemi na členy kabinetu. Zasednou také některé výbory. Rozpočtový se bude zabývat návrhy rozpočtů prezidentovy kanceláře, Senátu, sněmovny a několika dalších institucí pro příští rok. Sejde se rovněž vyšetřovací komise k případu pražské karty Opencard.

Poslanci se budou zabývat interpelacemi, zasednou i výbory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odpolední zasedání sněmovny. Vláda v hojném počtu zrovna není

Rozpočtový výbor projednávání takzvaných chráněných rozpočtových kapitol už dříve přerušil. Důvodem byly neshody mezi zástupci jednotlivých institucí a Ministerstvem financí nad objemem peněz, které by měly tyto kapitoly příští rok dostat.

Hospodářský výbor bude jednat o normě, která má díky možným vyšším cenám za výkupy pozemků urychlit výstavbu dopravní infrastruktury. Na programu je také norma, do níž poslanci navrhli přidat ustanovení, podle kterého by strážníci nesměli nechávat odtahovat jejich automobily z parkovacích zón.

Před vyšetřovací komisí k Opencard by měl promluvit někdejší úředník magistrátu Jiří Chytil. V případu prý poskytl značné množství informací, nyní je ale nepravomocně odsouzen.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…