Předsedou LES se podle očekávání stal Martin Bursík

16.02.2014 15:10

Politik Martin Bursík se podle očekávání stal předsedou Liberálně ekologické strany (LES), kterou loni založil. Dnes jej na ustavujícím sněmu strany v pražské Národní technické knihovně v tajné volbě zvolilo všech 74 přítomných delegátů. Bývalý lídr Strany zelených neměl protikandidáta. První místopředsedkyní strany se stala známá filmová dokumentaristka Olga Sommerová, která získala 68 hlasů, řekl dnes ČTK Samuel Kašpar ze strany LES.

Předsedou LES se podle očekávání stal Martin Bursík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Bursík, předseda LES

Jako druhého místopředsedu zvolili delegáti sociálního a kulturního ekologa, vysokoškolského pedagoga Ivana Ryndu. Tak jako Sommerová kandidoval na funkci jako jediný.

Strana si také na sněmu schvaluje svůj Liberální manifest, který má být základním myšlenkovým dokumentem. Jeho spoluautorem je textař a podnikatel Michal Horáček.

Stejně jako zelení se chce LES orientovat na ekologický program, podle Bursíka je prolomení limitů pro těžbu uhlí a výstavba nových jaderných reaktorů minulostí. Strana chce také navázat na myšlenky exprezidenta Václava Havla a kritizuje myšlenku neustálého růstu ekonomiky.

Strana, která má v současnosti zhruba kolem stovky členů, vznikla před podzimními sněmovními volbami. Ve volbách však nakonec nekandidovala. Letos ale chce postavit své kandidáty pro volby do Evropského parlamentu i pro podzimní komunální a senátní volby. Sám Bursík se chce ucházet o post senátora ve volebním obvodu v Praze 1.

V Národní technické knihovně se dnes sešly i další známé osobnosti, například i brněnský občanský aktivista Matěj Hollan, textař Michal Horáček i herečka Eva Holubová, která dnes do strany LES vstoupila.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma, čtk

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…