Převratné svědectví ve věci sestřeleného letadla? Nálož argumentů, která nepotěší separatisty a příznivce Ruska

23.07.2014 15:36

Publicista Karel Dolejší na serveru Britské listy rozebírá možnost, že by malajsijské dopravní letadlo sestřelila ukrajinská stíhačka Su-25. Ta měla totiž hlídkovat nad místem havárie. Zajímavé podle Dolejšího je, že separatisté o žádném vojenském letadle nehovoří. Informace o Su-25 pochází z ruského ministerstva obrany a jsou očividně mylné. Se stejnou kritikou by se podle Dolejšího mělo přistupovat k důkazům, které zanedlouho zveřejní Spojené státy.

Převratné svědectví ve věci sestřeleného letadla? Nálož argumentů, která nepotěší separatisty a příznivce Ruska
Foto: tan
Popisek: Trosky malajského letadla na Ukrajině

Objevila se ale zpráva, že separatisté v Grabovu/Hrabovu sestřelili ukrajinský letoun An-26. V jiném sektoru pak mělo dojít k sestřelení Su-25.

Separatisté na Ukrajině lžou, když tvrdí, že nemají k dispozici raketové systémy

Několik svědků pak sdělilo britskému listu The Guardian, že viděli raketový systém Buk nedaleko místa, kam spadlo malajsijské letadlo. Svědectví podporují fotografie a videa, která jsou podle Britských listů dostupná na internetu. Oblast je v rukou povstalců. To sice nedokazuje, že stojí za sestřelením civilního letadla, prý ale lžou o tom, že nemají raketové systémy k dispozici.

Dolejší z fotografií spadlého letounu Boeing 777 usuzuje, že je na mnoha částech vraku patrné střepinové poškození. „Střepiny z bojových/é hlavic(e) zasáhly pilotní kabinu, spodní část letounu a části křídel, což se na místě nehody navzdory chaosu podařilo fotograficky zdokumentovat,“ popisuje na serveru BritskéListy.cz.

Su-25 má bojové hlavice o hmotnosti tří kilogramů. Rakety ze systému Buk váží 70 kilogramů

Stíhačka Su-25 je schopná nést bojovou hlavici o hmotnosti tří kilogramů. „To, co je vidět na zbytcích boeingu není konzistentní s verzí, podle níž letoun mohl sestřelit Su-25, ani kdyby na něj odpálil obě rakety, které nesl. A také informace o okamžité ztrátě spojení nenaznačuje, že by stroj sestřelilo něco ve 'váhové kategorii' rakety R-60,“ namítl Dolejší a poukázal na fakt, že rakety 9m38 ze systému Buk váží 70 kilogramů.

Důkazy USA připravuje notorický padělatel James Clapper. Upravoval už důkazy ze Sýrie

USA zatím nezveřejnily žádné důkazy. Vydaly jenom sérii politických obvinění. Brzy se to ale změní, přípravu materiálu má bohužel na starosti ředitel DNI James Clapper. Ten, jak Dolejší připomíná, lhal Kongresu ve věci Snowdenem odhalených odposlechů a nese odpovědnost za úpravu důkazů o chemickém útoku v syrském městě Ghúta. Dolejší proto vyzývá, aby se k důkazům od Spojených států přistupovalo stejně kriticky jako k důkazům, které předkládá Rusko.

Celý článek ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vfe

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…