Prezident poslal kytici k Palachově desce. Našla si ji skupina Otakara van Gemunda a vyřádila se na ní

19.01.2019 14:58

Ke kytici od prezidenta Miloše Zemana, položené u pamětní desky Jana Palacha na budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, přidali aktivisté skupiny Rebelové české politiky urážlivý vzkaz. Vadí jím především prezidentova orientace zahraniční politiky a tím pádem i „pošlapávání Palachova odkazu“, informoval server Echo.cz.

Prezident poslal kytici k Palachově desce. Našla si ji skupina Otakara van Gemunda a vyřádila se na ní
Foto: Vít Hassan
Popisek: Květiny od prezidenta skončily v koši

„Pokládat květiny k uctění památky, když člověk svými činy tuto památku soustavně pošlapává, je výsměchem,“ píší na vzkazu u Zemanových květin aktivisté, jejichž skupina vznikla v prosinci roku 2017.

Právě Palachova doba se podle jedné z aktivistek naopak kvůli chování Miloše Zemana vrací. „Na pomníku člověka, který se obětoval, aby zachránil duši a morálku zlomeného národa, by neměla být kytice od zahořklého, škodolibého, cynického pohůnka východních totalitářů, který pohrdá občany a společnost by rád stabilizoval podle čínského vzoru,“ stojí také dále na vzkazu.

Podle aktivistů jde současný prezident na ruku Rusům a Číňanům, což je podle jejich názoru „velmi v rozporu“. „Dost se kolem něj objevují zajímavé kauzy, propaguje fake news a všechny uráží,“ kritizujje další aktivista Zemana a jeho květiny u Palachovy pamětní desky.

Skupina Rebelové české politiky neprotestuje tímto způsobem poprvé. Hlásí se například i k vyhození květin předsedy SPD Tomia Okamury do koše na výročí 17. listopadu v minulém roce. V koši v tento den skončily také kytice, které na Národní třídě v noci položil premiér Andrej Babiš (ANO). Ke skupině se hlásí i aktivista Otakar van Gemund, který vyhozením květin vstoupil ve známost.

Původní zdroj ZDE

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…