Přijal jsem úkol, vysvětloval Mynář v rozhlase, proč letěli s Nejedlým a Tvrdíkem do Číny

27.03.2018 17:49

Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se rozhovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu o své cestě do Číny, kde se snažil zjistit podrobnosti o vyšetřování exšéfa CEFC Jie Ťien-minga.

Přijal jsem úkol, vysvětloval Mynář v rozhlase, proč letěli s Nejedlým a Tvrdíkem do Číny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vratislav Mynář

„Vyúčtování ještě hotové není. Dle směrnic je lhůta 15 pracovních dní,“ podotkl k cestě do Číny úvodem kancléř Mynář. „Troufnu si neodborným odhadem říct, že celková cena nebude vyšší než 130 tisíc korun. Hrad platil náklady pouze mně. Hrad nikdy neplýtvá penězi a platí cestu jen svým zaměstnancům,“ dodal Mynář, že další „cestující“, poradce Martin Nejedlý a zástupce CEFC v Česku Jaroslav Tvrdík, nebyli z rozpočtu kanceláře hrazeni. 

„Pan Martin Nejedlý z vlastního rozpočtu jel pomoci v otázkách, které nám položil pan prezident,“ odmítl Mynář to, že by Nejedlý jel do Číny kvůli vlastnímu byznysu. „Zajímám se o zájmy českých firem, českých subjektů,“ podotkl pak svůj pohled k cestě Mynář. 

„Proto jsem přijal tento úkol, neboť mě zajímá osud českých firem a českých občanů,“ řekl Mynář a rozhovořil se o čínských investicích. „Není chybou čínských investorů, že se české společnosti rozhodly jinak. To, že to nevyšlo, to je život, to je byznys,“ dodal Mynář. 

Exšéf CEFC Jie Ťien-ming zůstává poradcem prezidenta i přesto, že je v Číně vyšetřován kvůli možné korupci. „To nebylo otázkou naší cesty. Zajímal nás dopad čínské společnosti na české občany,“ opakoval stále Mynář. 

„Pan prezident uznává presumpci neviny. Musíme to nechat na straně čínských orgánů. V momentě, kdy budeme něco vědět o finálním výsledku vyšetřování, pan prezident s tím nějak naloží. Kvůli spekulacím ‚jedna paní povídala‘, aby se pan prezident vzdal svého poradce, není správné,“ podotkl Mynář.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…