Pro uprchlíky je syfilis totéž, co pro nás rýma, cituje Aleš Brichta známého lékaře. Pozval prý zastánce imigrace debatovat do hospody, ale nikdo nedorazil...

31.07.2015 12:39

Zpěvák Alex Brichta patří do tábora, který je proti přijímání uprchlíků na území České republiky. Své postoje veřejně projevil mimo jiné na pražské červencové demonstraci proti imigraci, na které vystoupil po boku Tomia Okamury či Adama Bartoše a která byla mnohými ostře kritizována za to, že se na ní objevily makety šibenic. Nejenom k tomu se Brichta vyjádřil v rozhovoru pro web proti multikulturalismu.

Pro uprchlíky je syfilis totéž, co pro nás rýma, cituje Aleš Brichta známého lékaře. Pozval prý zastánce imigrace debatovat do hospody, ale nikdo nedorazil...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Muzikant Aleš Brichta

„Já to hodnotím, jako zoufalou snahu médií a některých politiků odvrátit pozornost od základní otázky, kterou je problém přijímání islámských ‚rádobyuprchlíků‘. Když hrozili šibenicemi na své akci odboráři, bylo to v pořádku? Policie by prý měla řešit takovouhle expresivní nadsázku v obecném slova smyslu, která nikoho konkrétního nenapadala. Ale když někdo na pódiu vyvěsí plachtu s naprosto konkrétním napadnutím ‚Brichta bude viset‘, tak je to zřejmě v pořádku,“ nesouhlasí Brichta s kritikou, které byla podrobena červencová demonstrace proti imigraci. 

„Jak mám věřit, že policie je schopná prověřit a ohlídat jakéhokoliv rizikového imigranta, když není schopna spoustu let zadržet mnohamilionového podvodníka odsouzeného na pět let, Philippa Janýra, který se vyhýbá trestu přestěhováním do Rakouska, a přitom jezdí pravidelně do Prahy a hraje si tu na aktivistu? To mi hlava nebere,“ není Brichta spokojen s prací policie.

Celý rozhovor ZDE

Svým názorovým odpůrcům se zpěvák pokusil vyjít vstříc, když na šestnáctého července svolal do jedné z žižkovských hospod diskuzi. Nikdo z odpůrců však nedorazil, což si zpěvák vysvětluje tím, že nikdo takový vlastně neexistuje. „Je to jen pár jedinců pověřených v rámci nějaké kampaně blafáním na internetu a vydávajících se za představitele názorů určité části obyvatelstva,“ říká Brichta.

Migranti jsou hrozba

Přijímání uprchlíků zpěvák oponuje zejména proto, že si myslí, že pro nás migranti představují hrozbu – zdravotní, teroristickou, náboženskou i společenskou. „Problémy s některými etniky řešíme už po staletí a stále vyvolávají emoce. Tak jak si někdo může myslet, že jsme schopni etablovat tisíce běženců se zcela jinou mentalitou? Proč politici mluví o stovkách žadatelů o azyl, ale už ne o tisících a desetitisících žadatelů o trvalý či přechodný pobyt, se kterými bychom tu také museli žít?“ táže se.

Nebezpečí nám dle něj hrozí ode všech běženců, protože policie prý nemá šanci zjistit, kteří z nich jsou rizikoví a kteří nikoliv. „Navíc se pro ní stává stejně důležité v rámci informací o trestných činech, jestli chtěl někdo spáchat bombový útok, nebo si stáhl písničku z internetu. A nemoci? Známý lékař mi říkal, že je pro ně kupříkladu syfilis nebo kapavka totéž co rýma, takže takové drobnosti vůbec neřeší. Náklady na přijetí jednoho uprchlíka mají činit asi milion ročně. Kde vezmeme na jejich kompexní zdravotní prohlídky, když se stát není schopen postarat ani o vlastní seniory, postižené, dlouhodobě nemocné nebo lidi v hmotné nouzi?" říká Brichta.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

11:22 „Aby nám EU neuchvátili extrémisti.“ Nerudová prozradila, proč chce do Bruselu

Jednotná v rozmanitosti. Motto, které EU používá už od roku 2000. Je ale i po 24 letech jednota skál…