Putin se prý odkopal, definitivně. Historik Zubov, vyhnaný z Ruska, v něm vidí pokračovatele Stalina

27. 1. 2016 22:18

Prezident Ruské federace se, řečeno lidově, odkopal. Svým vyjádřením na adresu Lenina ukázal, že pro něj lidská bytost neznamená nic. Lenin podle Putina vedl zemi špatně, zatímco Stalin si počínal skvěle, neboť dokázal sovětský vliv notně rozšířit. Tak alespoň hodnotí mysl nejmocnějšího pána Kremlu ruský historik profesor Andrej Zubov.

Putin se prý odkopal, definitivně. Historik Zubov, vyhnaný z Ruska, v něm vidí pokračovatele Stalina
Foto: Masarykova univerzita
Popisek: Andrej Zubov

Na Svobodném fóru Pavla Šafra byl v češtině uveřejněn článek z facebookového profilu profesora Zubova. Ten se podíval na slova ruského prezidenta Putina o Leninovi na prezidentské Radě pro vědu a vzdělání a leccos vyčetl z mysli nejmocnějšího vládce Ruska. Vladimir Putin mimo jiné řekl, že výzkum ovládání mysli obyvatelstva představuje cestu správným směrem, ale nesmí se to dělat po Leninově vzoru.

„Nepadlo jediné slovo o tom podstatném – tedy nikoliv o území naší země, ale o lidech, o jejich životě, majetku, víře, životním stylu, kultuře. O skutečnosti, že Lenin záměrně, důsledně, satansky toto vše zničil. Nepadlo ani slovo o rudém teroru, smrti hladem či zimou způsobenou bolševiky milionům lidí, o vraždách stovek tisíc mužů, žen i dětí, o zabavování majetku, který byl střádán staletí. ... O tom všem a mnohém jiném nepadlo ani slovo. Pouze o územní expanzi Ruska. To je svět pana Putina. V tomto světě není místo pro člověka jako nejvyšší hodnotu. Člověk je zde pouze jednotkou obyvatelstva,“ upozorňuje Zubov.

Celý komentář najdete zde

Putin tak podle pana profesora ukázal, že patří myšlenkově stále do sovětských dob. Tehdejší vládci vedli soupis dobytka a obyvatelstva, a to přesně v tomto pořadí, což už naznačuje, koho oceňovali více. Putin dal podle Zubova najevo, že si více cení Leninova nástupce Stalina, který dokázal ovládnout nejen Rusko, ale také Ukrajinu, Gruzii a podřídit si Československo či Polsko. Co na tom, že díky jeho čistce nebyla v prvních měsících druhé světové války Rudá armáda schopna čelit náporu nacistů.

„Tím, že Putin řekl pár spontánních slov o Leninovi, ukázal světu své hlavní politické hodnoty a cíle. Nyní je již pochopitelný Krym i Donbas, láska ke krvavému řezníkovi Asadovi, a dokonce i ty ‚protisankce‘, které uvalil na vlastní lid,“ uzavřel akademik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…