Šafrův časopis hovořil s Danielou Písařovicovou. Třeba o tom, jak je ČT „hyperkorektní“

11.09.2018 19:10

Moderátorka České televize Daniela Písařovicová se v rozhovoru pro server Forum24.cz rozhovořila o tom, že politickému tlaku na média nesmíme ustupovat.

Šafrův časopis hovořil s Danielou Písařovicovou. Třeba o tom, jak je ČT „hyperkorektní“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Písařovicová v rozhovoru mimo jiné podotkla, že se v televizi snaží o objektivitu a vyváženost. „Nejvíc jsem si to uvědomovala před prezidentskými volbami, zejména před druhým kolem. Editoři měřili, aby oba kandidáti měli úplně stejný počet sekund na vyjádření. Což už se může zdát přitažené za vlasy. Co změní dvě vteřiny, že? Vzhledem k neustálým výtkám a útokům chtěla mít ale ČT opravdu čisté svědomí a nechtěla, aby jí kdokoli cokoli mohl vyčítat,“ sdělila Písařovicová s tím, že televize byla v té době opravdu hyperkorektní.

Původní text ZDE.

„Prostor pro vyjádření dostávají všechny politické strany, vše se pečlivě zapisuje do tabulek. Ale je logické, že když je nějaká strana ve vládě nebo má ve Sněmovně větší zastoupení, že bude slyšet častěji. Všechno musíme vnímat v určitém kontextu – průzkumy měřící pouze jednu veličinu jsou opravdu vytržené z kontextu,“ řekla.

Písařovicová pak podotkla také to, že je to čím dál horší, pokud jde o tlak zvenčí. „Vždycky se budou ozývat politici, že se jim něco nelíbí, a budou se nás snažit usměrňovat. V tom případě bychom měli tím spíš vytrvat a nenechat se od našeho úsilí odradit. Tlaku ze strany politiků bychom v žádném případě neměli ustupovat. Ale doba je vyšponovaná, to je pravda,“ dodala Písařovicová a svěřila se i s tím, že je stále vnímána i hrozba zestátnění televize. A uzavřela, že i nadále se v televizi snaží všichni dělat svoji práci dobře a debatovat mezi sebou.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…