Úvodem se Aktuálně.cz otázalo na kampaň, v níž společnost Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera financovala vytvoření sítě lidí, kteří vylepšovali obraz komunistické Číny v Česku. „Ve srovnání s ruskými aktivitami tohoto typu jsou ty čínské daleko pozadu. Ale registrujeme je více a více. To je pravda. Metody Číny jsou opatrnější, pozvolnější, informace jsou ne tak tvrdě řečené. U ruských dezinformačních webů jsou fakta jednoznačně překrucována. Každý, kdo o tom přemýšlí, vidí, že je to nesmysl,“ uvedl Koudelka.
Vyjádřil se i k tomu, jak bylo vyhrožováno předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi, aby si rozmyslel svou návštěvu Tchaj-wanu. „Pana Kuberu jsem měl rád. Mluvil jsem s ním čtyři dny před smrtí, sám za mnou přišel. Dohodli jsme se na setkání 21. ledna a 20. ledna zemřel, takže se mě to dotklo osobně. Jakákoliv snaha zasahovat do zahraniční politiky Česka a ovlivňovat rozhodování českých politiků je naprosto, naprosto nepřijatelná. Jsem připraven udělat cokoliv, abych tomu zabránil,“ sdělil k celé věci Koudelka.
Poté se již věnoval Rusku a tomu, jak podle jeho slov probíhá na našem území klasičká špionáž, ale i získávání informací, které nejsou utajované. „Tím pádem není trestně postižitelné jejich předávání, ale pro ruské tajné služby jsou důležité,“ uvedl s tím, že tyto informace pomáhají vytvářet mozaiku dění v Česku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef