Šéf ZOO ve Dvoře Rabas byl prý dosazen účelově

12.02.2013 12:45

Věci veřejné podle svého prohlášení sledují činnost nového ředitele královédvorské ZOO Přemysla Rabase. Společný boj za nápravu poměrů v ZOO totiž údajně nebyl marný a občanům, občanskému sdružení a královéhradeckým Véčkům se po několikaletém tlaku podařilo dosáhnout toho, že vloni ve funkci skončila ředitelka Dana Holečková, zodpovědná podle nich za úpadek ZOO.

Šéf ZOO ve Dvoře Rabas byl prý dosazen účelově
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Přemysl Rabas

"V současnosti akceptujeme sto dní hájení po jmenování nového ředitele Přemysla Rabase, a proto nepodnikáme žádné kroky proti němu, pouze monitorujeme veškerá jeho rozhodnutí,“ řekl Roman Komeda, předseda sdružení Safari Archa 2007 a zároveň radní královéhradeckých Véček.

Na webu poslance Víta Bárty navíc stojí, že "výběrové řízení na nástupce Dany Holečkové podle jeho slov provázejí spekulace, dokreslující, že chapadla exředitelky byla natolik silná, že pomohla dovést na uvolněný post její šedou eminenci, Přemysla Rabase".

"Zjišťujeme pravdu o výběrovém řízení, díky kterému Rabas funkci po Daně Holečkové získal. Z toho pak budeme ve svých dalších krocích vycházet.  Nicméně jeho obhajoba všech kontroverzních kroků ředitelky, odvozu nejvzácnějších zvířat ZOO, bílých nosorožců do Afriky v 2009, či získávání lebek zvířat ze ZOO Dvůr Králové, to jsou jen některé příklady problematické názorové symbiózy dua Holečková-Rabas,“ uvedl Roman Komeda. 

K definitivnímu konci Dany Holečkové v čele ZOO Dvůr Králové, a. s. vedl odvoz vzácných nosorožců bílých do Afriky 2009 a jejich vypuštění do soukromé rezervace Ol Pajeta. Dále pak vystoupení z Evropské asociace zoologických zahrad 2010 a zavedení autosafari v roce následujícím. Vše vygradovalo v létě 2012, kdy byla zahrada vyloučena ze Světové asociace zoologických zahrad.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…