Senátor brutálně utřel uprchlíky: Pašeráci, mafie. Kdopak je asi platí?

5. 8. 2015 21:04

Úvahy o morální povinnosti pomáhat uprchlíkům, kteří v těchto dnech zaplavují Evropu, řada okolností zpochybňuje. Zdá se, že spíše než náhodným jednotlivcům, kteří nemohou unést špatné životní podmínky ve své domovské zemi, čelíme propracovanému systému dobře organizovaných a finančně zabezpečených skupin migrantů, na jejichž přesunech se přiživuje síť ilegálních pašeráků, píše senátor Ivo Valenta (nestraník).

Senátor brutálně utřel uprchlíky: Pašeráci, mafie. Kdopak je asi platí?
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

Valenta považuje za skandální, že lidé, kterým bychom měli podle představ „spasitelů všeho světa“ pomáhat, zjevně netrpí takovou materiální tísní, jak je nám předestíráno.

Toto tvrzení pak senátor podrobně rozebírá. Například uvádí, že za převoz přes kanál La Manche inkasují řidiči kamionů od utečenců standardně sumu ve výši bezmála 50 tisíc Kč. Další reportáže pak prý dokládají, že například imigranti směřující ze Srbska přes maďarskou hranici jsou vybaveni chytrými telefony a přepravují se taxíky.

Na místě je podle Valenty otázka, z jakých zdrojů jsou imigranti schopni financovat tisíce kilometrů dlouhou cestu, která představuje náklady v řádech desítek či stovek tisíc korun. „Jak je možné, že tito lidé jsou schopni investovat takto vysoké částky, a jde skutečně o jejich prostředky, nebo je někdo cíleně financuje?“ ptá se senátor.

Příliv imigrantů zastaví zabezpečení vnější hranice Evropy

Tyto skutečnosti jej spíše než k solidaritě vedou k přesvědčení, že tou nejlepší cestou, jak zastavit příliv imigrantů, je zabezpečit vnější hranici Evropy a učinit ji zcela nepropustnou pro ilegální převaděče a přistěhovalce. Také je podle něj nutné tvrdě potírat ilegální převaděčské sítě a jakoukoliv ilegální činnost, která migraci napomáhá.

„Je třeba zablokovat námořní trasy lodí s imigranty směřujícími k evropským břehům. Ve spolupráci se severoafrickými zeměmi pak musejí dojít ke zřízení záchytných uprchlických táborů a zařízení, do kterých bude možné navracet ty, jež se podaří zadržet, a to přímo na africkém území,“ navrhuje.

Evropa tak musí vyslat jasný signál, že další příliv statisíců či milionů přistěhovalců je pro ni nepřijatelný a že je odhodlána se mu tvrdě bránit. „Jiné, efektivnější řešení imigrační krize neexistuje,“ dodává Ivo Valenta.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…