Souhlasíte se vším, co se píše v Koránu? A co nepřizpůsobiví? Profesor Zlatuška odpovídal čtenáři

24. 10. 2015 19:39

Z PROFILŮ Profesor a poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška dnes odpovídal čtenářům ParlamentníchListů.cz na jejich dotazy. Musel tak řešit otázku na téma islám a jeho kultura, ale i dotaz, co si podle něj dovoluje Evropská komise.

Souhlasíte se vším, co se píše v Koránu? A co nepřizpůsobiví? Profesor Zlatuška odpovídal čtenáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Čtenář se poslance ptal na to, zdali souhlasí se vším, co se píše v Koránu, protože pokud ne, tak podle výroku, že zákony a způsob života jsou neoddělitelné od víry, nemůže přijmout islám. „Islám je víra a Všeobecná deklarace oprávněně svobodu vyznání zaručuje. Potlačování svobody vyznání je zločin,“ napsal Zlatuška čtenáři ve své krátké odpovědi.

Další dotaz na poslance vedl k jeho názoru na Evropskou komisi a její kritiku za náš přístup k uprchlíkům a za její žádost, aby u nás pro romské obyvatelstvo nebylo používáno označení nepřizpůsobivý.

„Evropská komise má pravdu. A s přístupem, jaký ukazujete, mám za zřejmé, že nepřizpůsobivými kulturní a slušné společnosti jsou jiní než Romové,“ napsal pak poslanec v další odpovědi čtenáři s tím, že paušální rasové odsudky nepatří mezi slušné lidi, a proto je mu z takových projevů špatně. „O požadavku nicméně nic nevím a pochybuji o jeho existenci,“ dodal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Teď pláčete nad Věrou Špinarovou. Ale kde jste byli, když neměla co jíst? Když neměla na lečo a kus chleba. Po smrti zpěvačky vyplouvají závažná fakta

8:33 Teď pláčete nad Věrou Špinarovou. Ale kde jste byli, když neměla co jíst? Když neměla na lečo a kus chleba. Po smrti zpěvačky vyplouvají závažná fakta

Zpráv o úmrtí populární zpěvačky Věry Špinarové (65) je mnoho i v dnešních novinách. Deník Blesk při…