Souhlasíte se vším, co se píše v Koránu? A co nepřizpůsobiví? Profesor Zlatuška odpovídal čtenáři

24. 10. 2015 19:39

Z PROFILŮ Profesor a poslanec za hnutí ANO Jiří Zlatuška dnes odpovídal čtenářům ParlamentníchListů.cz na jejich dotazy. Musel tak řešit otázku na téma islám a jeho kultura, ale i dotaz, co si podle něj dovoluje Evropská komise.

Souhlasíte se vším, co se píše v Koránu? A co nepřizpůsobiví? Profesor Zlatuška odpovídal čtenáři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zlatuška

Čtenář se poslance ptal na to, zdali souhlasí se vším, co se píše v Koránu, protože pokud ne, tak podle výroku, že zákony a způsob života jsou neoddělitelné od víry, nemůže přijmout islám. „Islám je víra a Všeobecná deklarace oprávněně svobodu vyznání zaručuje. Potlačování svobody vyznání je zločin,“ napsal Zlatuška čtenáři ve své krátké odpovědi.

Další dotaz na poslance vedl k jeho názoru na Evropskou komisi a její kritiku za náš přístup k uprchlíkům a za její žádost, aby u nás pro romské obyvatelstvo nebylo používáno označení nepřizpůsobivý.

„Evropská komise má pravdu. A s přístupem, jaký ukazujete, mám za zřejmé, že nepřizpůsobivými kulturní a slušné společnosti jsou jiní než Romové,“ napsal pak poslanec v další odpovědi čtenáři s tím, že paušální rasové odsudky nepatří mezi slušné lidi, a proto je mu z takových projevů špatně. „O požadavku nicméně nic nevím a pochybuji o jeho existenci,“ dodal na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jzd

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…