Šťastný chce být místopředsedou ODS. Nelíbí se mu milionářská daň

17.07.2012 10:57

Poslanec ODS Boris Šťastný v pondělí oznámil, že chce na podzimním kongresu strany kandidovat na místopředsedu. Rozhodl se tak kvůli zvýšení daní, který v pátek schválila sněmovna. Novela vzbudila nevoli v opozoci i mezi občanskými demokraty upozorňuje deník Právo.

Šťastný chce být místopředsedou ODS. Nelíbí se mu milionářská daň
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

Šťastný patří mezi odpůrce novely. Nelíbí se mu hlavní zvýšení daňové zátěže u vysokopříjmových osob – milionářská daň. Při vášnivé debatě v klubu ODS se chtěl dokonce vzdát mandátu poslance. Rozhodl se ale raději dostat do vedení strany.

ODS musí začít přemýšlet, žádá Šťastný

„Ustoupili jsme v řadě věcí. Už nebojujeme za ochranu soukromí, za malý a levný stát, za nízké daně,“ řekl Šťastný deníku Právo.

Pro Šťastného prý bude úspěchem i to, kdyby se do vedení nedostal. Důležité je, aby ODS začala nad některými věcmi přemýšlet.

Šťastný v pátek před hlasováním o zákonu předložil klubu ODS text, ve kterém podle Práva označuje ministra financí Miroslava Kalouska za „nejgeniálnějšího škůdce ODS“.  Poslanec i jeho stejně smýšlející kolegové ovšem balíček daňových změn podpořili – klub ODS měl hlasování za závazné.

I nespokojení poslanci ODS chápou daňová opatření

Většina členů ODS uvedla, že nutnost daňových opatření chápe. „Nejsem z toho nadšená, ale pokud se má rozpočet na další roky stabilizovat, nedá se nic jiného dělat. Solidární daň je v situaci, v jaké jsme, nutné zlo,“ řekl Právu Jana Černochová.

Nespokojení lidé v ODS ovšem nehodlají při středečním hlasování o důvěře vládě hlasovat s opozicí. „Ani na tisícinu vteřiny by mě nenapdalo, že by někdo z poslanců vládní koalice pomohl levici. Už se to jednou stalo, a stigma Tlustého a dalších zůstane v ODS nadlouho,“ prohlásil Šťastný pro Právo.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Proč jste odpískali jednání o penzích?

Nemyslíte, že jste tím koalici nahráli na smeč, že bude tvrdit, jak ona něco prosadila, že vás přizvala k jednání, ale vy jste to odmítli? Kdybyste jednali dál, mohli jste předložit vlastní návrhy, možná by neprošli, ale bylo by evidentní, že jste je podali a chtěli jste reformu, která je potřeba ře...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

281 miliard za zelené zdroje. Nenasytné Německo. Sabotáž z EU. Nad fakturou za elektřinu

13:20 281 miliard za zelené zdroje. Nenasytné Německo. Sabotáž z EU. Nad fakturou za elektřinu

Investice do naší sítě tak, aby unesla zelené obnovitelné zdroje, budou do roku 2030 činit 281 milia…