Stehlík Klausovu amnestii odmítá. Je to zametání problémů pod koberec, tvrdí

07.01.2013 6:07

Amnestie, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, budí rozhořčení nejen ve velkém počtu občanů České republiky, ale dokonce i mezi těmi, kterých se týká. Vladimír Stehlík, na nějž se vztahuje amnestie v kauzách bývalé kladenské Poldovky a firmy Bohemia Art, ji rozhořčeně odmítá a v soudní bitvě se státem hodlá pokračovat. Informuje o tom pondělní Právo.

Stehlík Klausovu amnestii odmítá. Je to zametání problémů pod koberec, tvrdí
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„Před třemi lety mi bylo soudní řízení ze zdravotních důvodů přerušeno. Trpěl jsem těžkým povazebním syndromem a cirhózou jater, která mi fungovala na dvacet procent. Teď jsem se ale už dal jakž takž dohromady. Když mi tedy přijde od soudu vyrozumění, že se náš případ vzhledem k amnestii zastavuje, odmítnu to,“ řekl Právu sedmdesátiletý Stehlík.

Odškodnění 1,4 miliardy korun

Obžalovaný muž je přesvědčen, že se prezident svou amnestií snaží pouze o zametení některých problémů pod koberec. Takovým problémem je podle jeho názoru i jeho kauza, má totiž za to, že jde o vykonstruovaný případ, v němž figurují on sám, pak jeho syn Marek, i někdejší ekonomický ředitel Poldi Ocel Luboš Pejpa pouze jako bílí koně. Je však třeba také dodat, že po odmítnutí kauzy bude sice soud pokračovat, ale Stehlík za kauzy již nemůže skončit za mřížemi. Soud pouze vysloví verdikt vinen nebo nevinen.

„Prostě to nemůžu vzdát. Kdybych amnestii přijal, neměl bych už žádnou možnost domoci se náhrady škody. A když bude potřeba, poženu to až do Štrasburku,“ zdůraznil. A stehlík žádá odškodnění ne právě nejmenší - jde o 1,4 miliardy korun. Z této sumy chce např. vyplatit odstupné bývalým zaměstnancům "Poldovky". Chce také zpět vykoupit dům a své auto.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…