Stropnický: Jít na Ministerstvo obrany chce kus osobní odvahy

15.01.2014 20:11

Pět nebo šest lidí si s sebou na ministerstvo chce vzít Martin Stropnický, kterého na ministra obrany nominovalo hnutí ANO. Stropnický to ve středu večer uvedl v pořadu Interview Daniely Drtinové s tím, že jít do tohoto rezortu vyžaduje nutný kus osobní odvahy. Prozradil také, kdy se setká s prezidentem, nebo že generál Jiří Šedivý se nejspíš stane jeho poradcem.

Stropnický: Jít na Ministerstvo obrany chce kus osobní odvahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický

Hnutí ANO podle Martina Stropnického necítilo potřebu mít na ministerstvech, která připadnou koaličním partnerům, vlastní náměstky. „Necítili jsme potřebu mít tam svůj dozor a dívat se někomu pod pokličku,“ uvedl s tím, že v koalici musí fungovat základní důvěra.

Sám si na Ministerstvo obrany chce vzít jen nejbližší spolupracovníky, ke kterým má důvěru. Mělo by jich být pět nebo šest a budou pocházet jak ze soukromé, tak ze státní sféry. Jejich jména nechtěl zveřejnit, protože není zcela jisté, že se ministrem stane. Jeho spolupracovníci ale tam prý nebudou chtít zůstat „celý život“. Jít pracovat do tohoto rezortu chce podle Stropnického dost osobní odvahy. „Ministerstvo se bohužel stalo emblémem prorůstání politiky a podnikatelských ambicí. Možná je v tomto smyslu smutně nejvyhlášenější,“ uvedl Stropnický s tím, že někteří lidé dosud působící na ministerstvu nebudou chtít pozice vyklidit tak snadno.

Stropnický také přiznal, že na jednání s prezidentem republiky pojede 22. ledna „pravděpodobně“ v 15:30 hodin. Tuto informaci se dozvěděl prostřednictvím textové zprávy od hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Je prý „velmi pravděpodobné“, že jedním z jeho poradců se stane generál Jiří Šedivý.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…