Tak nic, vítači: Už i tento politik se pomalu obrací zády k migrantům. Překvapivé

25.07.2017 10:01

Britští labouristé v čele s Jeremym Corbynem byli až doposud považováni za příznivce liberální přistěhovalecké politiky. Jak si ale nyní všímá levicový magazín The New Statesman, šéf labouristů nyní v otázce přistěhovalectví značně přitvrdil.

Tak nic, vítači: Už i tento politik se pomalu obrací zády k migrantům. Překvapivé
Foto: archív autora
Popisek: Jeremy Corbyn

Labouristé doposud, na rozdíl od konzervativců či UKIP, o přistěhovalectví hovořili jen v samých superlativech. Nyní však Corbyn v pořadu britského televizního komentátora Andrewa Marra konstatuje, že imigrace ze zemí Evropské unie „zničila pracovní podmínky pro Brity“. Zároveň se šéf labouristů překvapivě vyjádřil pro odchod Velké Británie ze společného trhu. „Společný trh závisí na členství v EU. Obojí je spolu pevně provázané.“

Corbyn by si dle svých slov spíš uměl představit, že by se jeho země dostala do stejné pozice jako Norsko, které má s EU uzavřenou speciální dohodu. Hlavním tématem však pro Corbyna bylo přistěhovalectví. A jak zdůrazňuje levicový magazín The New Statesman, podobná slova z úst šéfa labouristů zaznívají jen velmi zřídka. Corbyn jako typický levicový politik na přistěhovalectví vidí jen samá pozitiva.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Tentokrát však Corbyn hovořil, jako by snad přestoupil do jiné politické strany. „Nemůžeme dál přihlížet masovému dovážení špatně placených pracovníků ze střední Evropy, jejichž přítomnost ničí náš pracovní trh. Zejména obor stavebnictví. Zabránil bych britským agenturám inzerovat pracovní místa ve střední Evropě. Nejprve by je měly nabízet u nás doma,“ cituje Corbyna magazín a dodává, že takový postup však EU považuje za diskriminační.

„V budoucnu by měli do Velké Británie přicházet uchazeči o naše pracovní místa, kteří mají určitou kvalifikaci. V současnosti k nám pracovní agentury dovážejí jedince, kteří jsou ochotni pracovat za velmi malé peníze a nahrazují tak, zejména v již zmíněném stavebnictví, britské pracovníky. To je alarmující a jediný, kdo na tom všem vydělává, jsou firmy a tyto agentury,“ kritizoval Corbyn, který je považován za „nejlevicovějšího“ šéfa labouristů za poslední desetiletí.

Když však přišla řeč na jiná témata, dostál Corbyn své pověsti a hovořil se jako tradiční „levičák“. Pokud by labouristé vyhráli volby, tak by podle Corbyna odpustili studentům v ročníku 2017/2018 poplatky. Zároveň šéf labouristů přislíbil, že bude jeho strana prosazovat audit v každé společnosti. „Nikdo z firmy by neměl brát více než 20 krát více, než nejméně placený zaměstnanec,“ konstatoval Corbyn.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…