Tak pane Babiši, jak to bylo s tím hnízdem? Tak by se prý neměli ptát Zeman se Sobotkou, ale policie

14. 3. 2016 21:14

Majitel firmy Agrofert a ministr financí Andrej Babiš (ANO) dostal v nedělním vysílání FTV Prima velký prostor na to, aby vysvětlil kauzu firmy Čapí hnízdo, která spadá pod Agrofert. Babiš zkritizoval novináře i pravicovou opozici za to, že na něj útočí a neustále se ho snaží odstranit z politiky, ve které je už třetí rok nováčkem. Podle Jiřího Leschtiny by ale Babiš měl vše vysvětlit alespoň policii, když to nechce rozebrat s voliči.

Tak pane Babiši, jak to bylo s tím hnízdem? Tak by se prý neměli ptát Zeman se Sobotkou, ale policie
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Partie

V nedělní Partii televize Prima Andrej Babiš mimo jiné prozradil, že v časech, kdy firma Čapí hnízdo čerpala dotace, s ní neměl nic společného. Akcie držel někdo jiný. Babiš prý ví kdo, ale odmítá prozradit jeho jméno.

Jiří Leschtina v komentáři pro Reflex.cz vyzývá ministra financí, aby to prozradil především policii. „Na Babišovo nedělní ‚vím‘ by ale měli zareagovat policejní vyšetřovatelé, kteří zkoumají, zda skutečně došlo k dotačnímu podvodu. A předvolat si ho k výslechu s onou prostinkou otázkou: Kdo byl v letech 2007 až 2014 utajeným majitelem Čapího hnízda? Odmítne Babiš coby vysoký ústavní činitel sdělit tuto mimořádně klíčovou informaci orgánům činným v trestním řízení? Pokud ano, bude to příznak jeho strachu, že mu skutečně jde o krk,“ napsal autor.

Celý komentář najdete zde.

Držitel akcií je anonymní a prakticky není možné ho dohledat. Stojí za zmínku, že v roce 2013 ještě Babiš mluvil o potřebě zasáhnout proti firmám s anonymními držiteli akcií. Takové společnosti by podle Babiše neměly obchodovat se státem a především by neměly pobírat dotace. „Ano, už tehdy si z nás předseda hnutí ANO dělal srandu,“ doplnil Leschtina.

Zdá se, že Babiš firmu Čapí hnízdo účelově vyvedl ze svého holdingu, aby dosáhla na padesát milionů z dotací. Pak se podnik vrátil do jeho hájemství. Ať už to policii vysvětlí nebo ne, dost pravděpodobně došlo k podvodu. K podvodu, proti kterým Babiš tolik horoval. V podstatě prý vyšlo najevo, že Babiš tolik vzdoruje starým pořádkům, ale ve skutečnosti je jejich součástí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

20:38 Justiční zločin, to volá do nebe. Policista se přizná, že to celé ušil, a soudci je to jedno. John Bok vychrlil na adresu justice taková slova, že za ně očekává žalobu

„Zůstává mi rozum stát nad tím, co dnes předvedl senát soudce Jiřího Lněničky!“ naříká nad rozsudkem…