Teroristická líheň hned za našimi humny. Poslanec Zdechovský varuje

11.07.2016 21:01

Europoslanec Tomáš Zdechovský vyslovil vážné varování. Pokud se nám zdá, že Afghánistán či Sýrie jsou příliš daleko od České republiky, takže se nemusíme tolik bát radikálů – teroristů, měli bychom se podle Zdechovského zamyslet ještě jednou. Jedna potenciální líheň teroristů je totiž České republice mnohem, mnohem blíž.

Teroristická líheň hned za našimi humny. Poslanec Zdechovský varuje
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Radikální islamismus ohrožuje podle europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) celou Evropu, takže celá Evropa musí proti této hrozbě postupovat společně. V textu uveřejněném na blogu iDnes.cz důrazně varoval, že čelíme mnohem bližší hrozbě, než se na první pohled může zdát.

„Podle sarajevských zdrojů je v Bosně a Hercegovině přinejmenším 3 000 muslimských extremistů, ale jde o ten nejnižší odhad bezpečnostních odborníků. Ve skutečnosti to může být mnohem více,“ varuje europoslanec. Měli bychom tedy pečlivě sledovat, co se děje právě na Balkáně. V řadách Islámského státu navíc bojuje nejeden muž z Bosny. Podle oficiálních údajů jde o 160 bojovníků. Podle neoficiálních údajů ale může jít až o 340 lidí.

Celý text najdete zde.

„V rámci ISIS dokonce existuje samostatná balkánská brigáda bojovníků s džihádisty z Bosny a Hercegoviny, Albánie, Makedonie, Kosova, Černé Hory a Srbska. Zpravodajské zdroje mají navíc za to, že na území Bosny a Hercegoviny existuje 20 teroristických buněk aktivních v náboru a tréninku v balkánských zemích,“ doplňuje politik.

Z Bosny pocházejí i teroristé, které najdeme na seznamu těch nejhledanějších nebezpečných teroristů. V západní Bosně se během občanské války nacházela základna Imama Bosniće, který po vypuknutí války v Sýrii začal verbovat bojovníky pro Islámský stát, za což byl v loňském roce odsouzen na sedm let do vězení. Právě v občanské válce v bývalé Jugoslávii prý máme hledat kořeny radikálního islamismu na Balkáně. Během války sem přicházeli bojovníci z různých koutů světa a proudilo sem také velké množství zbraní.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • europoslanec

„Navíc v izolované oblasti Bosanska Bojna, pouhý kilometr od nekontrolované chorvatské hranice, koupil zmíněný Bosnić nejméně osm akrů půdy, aby vybudoval tzv. majid – modlitební centrum salafistů. Soud v Sarajevu došel k tomu, že za velmi krátkou dobu bylo zaplaceno více než 200 tisíc dolarů od anonymního dárce z Kataru. Hranice s Chorvatskem je pro islamisty velmi důležitým místem, protože právě přes ni se mohou dostat zbraně i teroristé dále na území Evropské unie,“ upozorňuje Zdechovský.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…