Tisíce lidí v ulicích Prahy sledovaly novoroční ohňostroj. Tramvaje zastavovaly, zablokované silnice...

01.01.2018 18:52

Novoroční ohňostroj dnes připomněl v Praze stoleté výročí vzniku Československa, které země oslaví v říjnu. Ohňostroj byl v 18:00 odpálen z Letenské pláně. Tisíce lidí při něm zaplnily ulice Prahy a rovněž mosty přes Vltavu. Na některých místech měly problémy s průjezdem osobní automobily a na chvíli se zastavily i některé tramvaje.

Tisíce lidí v ulicích Prahy sledovaly novoroční ohňostroj. Tramvaje zastavovaly, zablokované silnice...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ohňostroj

Ohňostroj trval zhruba 11 minut a Praha za něj zaplatila přibližně jeden milion korun. Kromě vzniku Československa světelná show připomněla zásadní momenty v historii republiky, například Pražské povstání v roce 1945, Pražské jaro 1968 nebo sametovou revoluci v roce 1989. K vidění byly podle pořadatelů například japonské sférické pumy, ohnivé hřiby simulující nálet, červené sloupy o výšce 18 metrů nebo velkorážní pumy s efektem české vlajky.

Během ohňostroje zněl i hudební doprovod. Mezi jeho motivy se kromě státní hymny objevila například Óda na radost, Bugatti Step Jaroslava Ježka či úryvky známých filmových melodií.

Zatímco během ohňostroje bylo například Smetanovo nábřeží hustě obsazené lidmi, kteří stáli jeden vedle druhého nejen na chodnících, ale i na vozovce, přilehlé restaurace zely prázdnotou. Ale jakmile světelná show skončila, hosté začali proudit do hospod. Například výčep známé hospody U Rudolfina byl do několika minut od skončení ohňostroje zcela zaplněn.

Loňské pyrotechnické představení zahrnovalo 4795 výstřelů a 236 efektů. Ohňostroj byl odpálen z Letné, rok předtím z Vítkova, kde si však lidé stěžovali na špatnou viditelnost. Dříve se novoroční ohňostroj v Praze odpaloval i ze Střeleckého ostrova. Ochranáři to však kritizovali, protože rachejtle plašily vodní ptactvo.


Foto: Radim Panenka

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Objetí, které znamená víc. Putin a Si Ťin-pching. Chystají se velké věci

17:10 Objetí, které znamená víc. Putin a Si Ťin-pching. Chystají se velké věci

Mezinárodní politika definovaná jedním objetím. Ruský prezident Vladimir Putin dnes ukončil státní n…