Ve sporu prezidenta s premiérem jsem na straně prezidenta, říká Vondra

24.11.2015 22:58

Exministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra (ODS) a člen sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Antonín Seďa (ČSSD) se v úterních Událostech, komentářích České televize vyjadřovali k výrokům prezidenta Miloše Zemana, která pronesl před armádními činiteli. Hlava státu tvrdí, že s uprchlickou krizí se potenciální nebezpečí útoku přiblížilo k českým hranicím.

Ve sporu prezidenta s premiérem jsem na straně prezidenta, říká Vondra
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz

Podle Vondry bude dobře, když bude česká armáda připravena na vyvíjející se bezpečnostní situaci. Ocenil proto oznámení armády, že si otestuje mobilizaci profesionálních vojáků. Seďa s Vondrou souhlasil.

A přiblížila se hrozba k hranicím Česka, ptal se následně moderátor. „Tak určitě,“ řekl jasně Vondra s poukazem na pařížský masakr, ale také na rusko-ukrajinský konflikt. „Já bych prezidentův výrok klidně podepsal,“ doplnil exministr. Seďa to opět viděl stejně. Pokud jde o uprchlickou krizi a hrozící nárůst počtu teroristických útoků, podle poslance musíme chránit především vnější hranice EU. Tak či tak nesmíme nic zanedbat.  

Ve studiu také padla také narážka na spor prezidenta Zemana s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Prezident se k uprchlické krizi vyjadřuje velmi ostře, v minulosti např. konstatoval, že běženci užívají děti jako živé štíty. Premiér naproti tomu zdůrazňuje, že většina uprchlíků před teroristy prchá a potřebují naši pomoc.

„Pokud jde o ten spor prezidenta a premiéra, tak já bych se klonil spíš na stranu prezidenta,“ prohlásil Vondra. Seďa doplnil, že názory dvou předních politiků v zemi nejsou v tak ostrém rozporu, jak se může zdát. i premiér Sobotka si je prý vědom možných bezpečnostních rizik spojených s migrační krizí.  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…