Velkých lumpů je u nás asi deset. A točí se stále dokola, řekl Klíma v Bontonu

29. 7. 2012 15:20

Novinář, spisovatel a scénárista Josef Klíma bude v neděli v podvečer hostem pořadu rádia Bonton. S moderátorem Zdeňkem Šarapatkou si budou povídat o práci novináře, o jeho novém televizním přechodu, i o tom, jak bude pokračovat v reportážích o největších zločincích v Česku. Přizná mimo jiné ale i to, že kdyby přišla řada na jeho bývalého kolegu Radka Johna (dnes předsedu VV), asi by ale věc předal někomu jinému.

Velkých lumpů je u nás asi deset. A točí se stále dokola, řekl Klíma v Bontonu
Foto: tan
Popisek: Novinář Josef Klíma

Josefa Klímu čeká v nejbližší době další změna. V novém pořadu Host rádia Bonton se přiznal, že již brzy přejde z TV Prima opět do TV Nova.

„Říkejme tomu comeback, protože jdu do Novy zpátky,“ říká Klíma ve studiu rádia s tím, že se vrací do pořadu, který spoluzakládal, tedy do dnes již legendárního investigatiního útvaru nazvaného Na vlastní oči. Toho, že by nebylo o čem reportáže točit, se neobává.

„Těch velkých lumpů je v Čechách asi deset a pořád se točí dokola. Máme ve svém archivu všechny nastřádaný. I s tím, co dělali v roce 1993, 1998 nebo třeba 2001. Teď k nim budeme přidávat to nové,“ zmínil se v pořadu známý novinář. A nepůjde pouze o jediný počin.

Pořad Expozitura ukáže, jak se dá uchopit státní moc soukromými osobami

Ve fázi příprav je i další televizní pořad, zabývající se investigativní žurnalistickou prací. Ten ponese název Expozitura. "Půjde tam o řešení největších kauz v souvislosti s uchopením státní moci soukromými subjekty," slibuje Josef Klíma v rádiu Bonton 

Když v debatě rádia přišla řeč ale na konkrétní aktuální korupční případ exhejtmana Davida Ratha, novinář Klíma přiznal, že s jakýmikoli soudy zatím vyčkává.

Rath je totiž podle Josefa Klímy velká ryba, a je proto zvědavý, jak budou i „hrátky“ kolem šéfování Vrchního státního zastupitelství pokračovat.

Bitva o Vrchní státní zastupitelství v Praze rozhodne možná i o Rathovi

„Teď probíhá klíčová bitva u Stalingradu o Vrchní státní zastupitelství vPraze. Buď se to hne směrem dopředu, nebo směrem zpátky,“ míní Klíma.

Jak přiznal, se svým bývalým kolegou a teď politikem a předsedou Věcí veřejných Radkem Johnem, se už nevídají. Bere ho nyní jako každého jiného politika.

Reportáž o Johnovi by Klíma odmítl. Stejně jako nabídky ke vstupu do politiky

„Jen kdybych o něm měl točit něco skandálního, cítil bych se trapně z hlediska konfliktu zájmů. Přece jen se známe a tykáme si,“ prohlásil na rádiu Bonton s tím, že by v takovém případě dal téma někomu jinému.

Host pořadu se pak také přiznal k tomu, že i on dostal v minulosti několik politických nabídek. Například aby kandidoval jako senátor za stranu Jany Bobošíkové.

„Tenkrát jsem jí ale řekl, že bych musel obětovat celé své řemeslo,“ vysvětlil své odmítnutí Klíma.

Dva diskusní pořady v krátké době

Závěrem dodejme, že je to už podruhé v krátkém čase, co přichází moderátor a publicista Zdeněk Šarapatka se startem dalšího diskusního pořadu. Po návratu na televizní obrazovku BTV s pořadem Narovinu, nyní moderuje i výše zmiňované interview s politiky na rádiu Bonton. Každou sobotu a neděli po osmnácté večer si zve do rozhlasového studia hosty, které „griluje“ na žhavých tématech.

Pořad Hosté rádia Bonton je přitom prvním publicistickým počinem převážně hudební rozhlasové stanice s českými písničkami.

Zdeněk Šarapatka tvoří v českém mediálním "rybníku" i jednu podstatnou výjimku. Na rozdíl od žurnalistů, kteří odešli do politiky, tento dvojnásobný doktor pedagogiky přešel do médií ze Strakovy akademie. Radil tam hned několika českým premiérům.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno,ahe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agrofert nechal zlikvidovat firmu? Získali jsme zcela nový pohled na věc v souvislosti s vaší bývalou prací, paní Slonková

15:50 Agrofert nechal zlikvidovat firmu? Získali jsme zcela nový pohled na věc v souvislosti s vaší bývalou prací, paní Slonková

Novinářské duo Slonková a Kubík se v posledním díle svého investigativního pořadu Zvláštní vyšetřová…