Vstupujte do politiky, vzkazuje lidem místopředseda lidovců. A mluví o knížeti

12.03.2013 16:30

První místopředseda KDU-ČSL Marián Jurečka se ostře vymezil proti apelu Karla Schwarzenberga (TOP 09). Ministr zahraničí vyzval katolíky, aby plnili své povinnosti, ale zároveň si udrželi jistý odstup od státu. Jurečka s tím zásadně nesouhlasí a vyzývá k opaku - k angažování lidí v politice. Na adresu Schwarzenberga se pak ptá, jak by se asi choval jako prezident.

Vstupujte do politiky, vzkazuje lidem místopředseda lidovců. A mluví o knížeti
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

"Požadavek pana knížete je tak absurdní, jako kdyby Martin Luther King vyzýval všechny obyvatele černé pleti, aby si od USA a její politiky drželi distanc, protože jim v minulosti bylo mnohokrát ublíženo. Každý přeci ví, že pouze vnitřně soudržná společnost může žít v klidu a míru. Každá, i ta nejmenší komunita, by si měla stát, ve kterém žije, vzít za svůj, a podílet se na jeho spravování a rozvíjení. Nevím, co nedělá dobře panu Schwarzenbergovi, ale mně nedělá dobře nečinnost a nadávání na poměry. Chci tímto veřejně proklamovat pravý opak. Vyzývám všechny lidi, kteří správně chápou vzkaz této napjaté doby: Vstupujte do politiky a angažujte se!" volá Jurečka.

Doba je podle Jurečky příliš vážná na to, aby lidé jen praktikovali víru, a nijak se veřejně neangažovali. Slova ministra zahraničí jsou proto nepochopitelná. Schwarzenberg je podle Jurečky starší pán, který v životě mnohé dokázal, ale dnes o něm lze říci, že už mu takzvaně ujel vlak. Dnes žijeme ve svobodné společnosti a ne v reálném socialismu, kde jsme neměli možnost ovlivnit chod státu. Lidé ale dnes tuto možnost mají a podle Jurečky by ji jednoznačně měli využít.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…