Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht

24. 9. 2017 22:00

Alternativa pro Německo (AfD) může slavit. Před čtyřmi roky získala tato strana jen necelých pět procent. Kritika eurozóny nestačila. O čtyři roky později však zažívá tato strana euforii. Téma odporu proti migrantům její výsledek posílilo nad úroveň třinácti procent. Politici AfD jsou si toho také jasně vědomi. A už těsně po uzavření volebních místností dávali najevo, že toto téma neopustí.

Vyženeme migranty, volá spokojený politik AfD, který velebil Wehrmacht
Foto: Václav Fiala
Popisek: Autobus AfD

„Domnívám se, že to, co prožíváme, není nic menšího než stranicko-politická revoluce. Téma migrantů budeme probírat. Je to téma, které bude rozhodovat o naší budoucnosti. Jasně také uchopíme otázku islamizace české společnosti. Té jasně říkáme ne,“ prohlásila europoslankyně Alternativy pro Německo Beatrix von Storch.

Podobná slova zaznívají také z úst dalších politiků AfD. „Poženeme je a vezmeme si svou zemi zpátky,“ komentoval odhady jeden z volebních lídrů strany, Alexander Gauland, na adresu migrantů. Jeho slova českým čtenářům přinesl server Lidovky.cz. Tyto názory rezonují především v někdejší komunistické části Německa, kde AfD získala až 21 procent. V západní části Německa strana dostala zhruba 11 procent.

Celý článek naleznete zde.

Sluší se také připomenout, že Gauland patří k těm politikům AfD, kteří nabízejí trochu jiný pohled na druhou světovou válku. Gauland před volbami prohlásil, že by Němci mohli být hrdí na to, co dokázali němečtí vojáci během dvou světových válek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magoři vyhrožují mé rodině! udeřil Zdeněk Ondráček. A voličům SPD vzkázal toto

14:55 Magoři vyhrožují mé rodině! udeřil Zdeněk Ondráček. A voličům SPD vzkázal toto

Navrhovaný předseda sněmovní komise pro kontrolu GIBS Zdeněk Ondráček (KSČM) sdělil na svém profilu …