Za Langerovo praní prádla dává John trestní oznámení

21. 2. 2011 7:32

Trestní oznámení podá ministr vnitra Radek John na Langerova známého a majitele firmy Dočista. Ten inkasoval bez standartního výběrového řízení za praní policejních uniforem o polovinu víc, než je běžné.

Za Langerovo praní prádla dává John trestní oznámení

Policie se bude zabývat další kontroverzní zakázkou, která vnikla během působení ministra vnitra Ivana Langera (ODS). Informoval o tom deník Právo.

Zhruba 54 milionů korun získala firma Langerova známého za praní policejních uniforem. Nejenže společnost Dočista své služby výrazně předražila, ale vládní zakázku dostala i bez bez řádného výběrového řízení.

Šéf resortu vnitra Radek John (VV) tak podle zjištění Práva podal na majitele společnosti Tomáše Paclíka trestní oznámení. Právu to potvrdil Johnův mluvčí Pavel Novák s tím, že ministerští právníci mají podezření na spáchání hned několika trestných činů, jako pletichy, porušování povinnosti při správě cizího majetku nebo zneužití pravomoci veřejného činitele.

5 000 tisíc za nájem celého areálu 

„Skutečnosti vyplývající z auditu byly velmi vážné," dodal Novák. Firma podle něj dostala zakázku, aniž by měla adekvátní živnostenské oprávnění nebo patřičné zařízení, a samotné uzavření smlouvy bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách.

Ceny Langerova známého nebyly mírně řečeno běžné. Za kilo prádla si účtovala firma skoro 40 korun, kdežto obvyklá cena se pohybuje o polovinu níž. „ČR tak vznikla škoda v řádu milionů korun, uvedl Novák Právu.

Sporná je i částka, kterou firma vnitru platila za pronájem areálu kolínské prádelny. Smlouva stanovila měsíční nájemné na 5000 korun, i když podle posudků soudních znalců byla jeho obvyklá výše 210 tisíc.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Byla to ucelená nepřátelská tlupa.“ JXD pochválil Roma z Prahy. Pak ale potkal Romy v Ostravě a měl strach

16:41 „Byla to ucelená nepřátelská tlupa.“ JXD pochválil Roma z Prahy. Pak ale potkal Romy v Ostravě a měl strach

„V Ostravě je těžké nebýt rasista,“ uvedl ve svém komentáři na serveru Reflex.cz komentátor Jiří X. …