Nové nařízení platí pro studenty, učitele i zbylý personál ve školách.
Zákon se také vztahuje i na jiné formy vzdělávání, jako jsou například zájmové kroužky po vyučování. Podle ministra pro vzdělání a integraci Jana Tore Sannera z Konzervativní strany Höyre nosí burku či nikáb v Norsku jen málo žen, ale najdou se takové případy.
Dodal také, že Norsko je otevřená společnost, kde jsou zvyklí dívat se jeden druhému do obličeje. „To je zvlášť důležité při výuce, ve školkách a ve školách... Zákon zajistí dobrou komunikaci,“ je si jistý Sanner. Pokud by někdo tento zákaz nedodržoval, může o své zaměstnátní přijít. „Instituce by se měly pokusit tuto otázku řešit nejprve prostřednictvím dialogu. Pokud zaměstnanci opakovaně poruší pravidla, mohou přijít o práci,“ informovala dříve ministryně financí Siv Jensenová.
Omezení ohledně zahalování obličeje na veřejnosti, které se týká především ženských muslimských oděvů, jako jsou burka či nikáb, platí v různém rozsahu například ve Francii, v Belgii, Bulharsku či Nizozemsku. ČTK také informovala, že koncem května schválilo zákon zakazující zahalování obličeje na veřejnosti také Dánsko.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab