Šéf resortu zdravotnictví na úterním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví vyčíslil, že pojišťovny letos vydají o zhruba 20 miliard korun více, než s čím počítaly jejich zdravotně pojistné plány. „Není to tak, že by kvůli tomu pojišťovny nemohly dostát svým závazkům, ale rezervní fond pojišťoven bude vyčerpán dříve, než jsme si mysleli,“ uvedl.
I přes vyčerpání rezerv není podle ministra zdravotní péče v ohrožení. „Není ohrožena zdravotní péče, ale není pravda, že by bylo na účtech 64 miliard, jako tomu bylo minulý rok,“ dodal Blatný.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




