Že řeknu kunda? Že se vožeru? Umělec a učitel na základní škole vyhuboval Zemanovi

25. 2. 2016 10:27

Marcel Černý, učitel na základní škole v pražských Modřanech, vešel nejenom ve virtuálním prostředí pod pseudonymem Quido MC ve známost jako sžíravý glosátor, který se vymezuje především vůči Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. V rozhovoru pro Reflex vysvětlil, proč tyto pány nemá rád.

Že řeknu kunda? Že se vožeru? Umělec a učitel na základní škole vyhuboval Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman a Andrej Babiš znehodnocují státní dluhopis za 4 miliony a snižují tak o tuto částku státní dluh

Černý tvrdí, že se Miloš Zeman od smrti Václava Havla utrhl ze řetězu. „Umíte si představit, že by se něco jako ty jeho slavný ‚kočičky‘ v Českým rozhlase nebo opilost nad korunovačníma klenotama mohlo stát za Havlova života?“ táže se hudebník, který se nemůže zbavit pocitu, že Havel měl i poté, co přestal být prezidentem, kolem sebe jistou atmosféru nedotknutelnosti a morální autority.

Po jeho smrti se vynořil Miloš Zeman jako král sprostoty, který dle Černého odblokoval v některých lidech něco, co v nich asi nějak je, jako kdyby říkal: Buď sám sebou. To nevadí, že jsi ubohej. Jenomže podle glosátora je Zemanova výzva k autentičnosti podvod, neboť prezident prý ve skutečnosti nemá obyčejné lidi rád – stejně jako republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump.

„Jak Zeman, tak i Trump říkají: ‚Lidi, podívejte se, já jsem lidovej.‘ A v čem je ta lidovost? Že si říhnu? Že se vožeru? Že řeknu kunda? V tom je lidovost? Vždyť přece životy Zemana nebo Trumpa nemají s životy normálních lidí vůbec nic společného. Copak Zeman vůbec ví, jak vypadá normální život?“ čílí se Černý.

Glosátor nicméně na prezidentovi oceňuje, že s lidmi mluví srozumitelně a jezdí za nimi do krajů. „V tom je Zeman vynikající. A kdyby nebylo toho strašlivého obsahu a nechutné formy, tak konkrétně to dělá zdaleka nejlíp ze všech prezidentů, kteří tady byli,“ chválí Černý prezidenta. „Nechápu, jak může někdo říct, že prezident rozděluje lidi. Mě spojil s tolika skvělejma lidma,“ nachází další pozitivum.

Oligarcha Babiš

Ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše považuje Černý za oligarchu ruského typu. „Jak přišli oligarchové v Rusku k penězům? Využili své vazby a známosti, které měli z komunistického systému. Použití peněz? Vazba na stát. Vždycky se dobře bavím, když čtu, že Babiš je podnikatel. Babiš je kouzelník s dotacemi. Umí výborně využívat zdroje státu a umí výborně využívat peníze, o kterých nikdo neví, jak k nim přišel. A kdo ví, ten nepoví,“ tvrdí Quido MC.

Černý považuje za nepřípustné, že se člověk, který nedokáže doložit původ svého bohatství a který využívá kontakty z komunistické éry, stane ministrem financí. A k tomu si ještě koupí polovinu médií, která prý pod jeho vlastnictvím prokazatelně změnila tón. „Kdo čte Mladou frontu Dnes – já ji čtu dvacet let –, vidí, že za poslední dva roky se změnil obsah, tón. A je taky podstatné, o čem všem se najednou nepíše,“ upozorňuje hudebník. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…