Zeman trpí demencí, tvrdí vydavatel Přítomnosti

2. 3. 2016 15:53

Vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský přivítal dnešní nepravomocný rozsudek, který konstatoval nepravdivost tvrzení prezidenta Miloše Zemana ohledně fascinace novináře Ferdinanda Peroutky nacistickou ideologií. Zeman loni uvedl, že právě v Přítomnosti zveřejnil Peroutka článek "Hitler je gentleman". Neurolog Stránský napsal v prohlášení zaslaném ČTK, že Zemanovo "urputné odmítání omluvit se" je jasným důkazem poruchy paměti, a tedy i demence.

Zeman trpí demencí, tvrdí vydavatel Přítomnosti
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman na besedě s občany v Semilech

"Jako vydavatel Přítomnosti konstatuji, že rozsudek je na místě. Článek v Přítomnosti, v němž podle Zemana Peroutka řekl, že 'Hitler je gentleman', prostě nikdy neexistoval, neexistuje a existovat nebude. Z pohledu neurologického je Zemanovo urputné odmítání omluvit se a rozhodnutí odvolat se proti rozsudku jasným důkazem poruchy paměti, tedy i demence, která je podpořena jeho narcistickým sklonem. Z prezidenta se stává pacient, který není schopen uznat, že omluva může být konstruktivní a krásná věc," uvedl Stránský.

Zeman loni na konferenci k 70. výročí osvobození Osvětimi Peroutkovi připsal nejen autorství zmíněného článku, ale také výrok 'Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky'. Autorem tohoto výroku je ovšem podle historiků nikoliv Peroutka, ale otec současného vydavatele Přítomnosti, někdejší poslanec a novinář Jan Stránský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 109 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

A Porošenkovi zamrzl úsměv. Takto to Naďa Savčenková rozbalila jen pár hodin po propuštění

9:23 A Porošenkovi zamrzl úsměv. Takto to Naďa Savčenková rozbalila jen pár hodin po propuštění

V pátečních odpoledních hodinách proběhla v ukrajinském hlavním městě tisková konference s nedávno p…