Jan Ziegler: Gesto Pavla Bělobrádka vůči sudetským Němcům bylo správné

22.07.2015 17:40

Při masakru v červnu 1945, kterému velel kolaborant a člen Hlinkových gard Karol Pazúr, zemřelo 265 lidí včetně žen a dětí. Vražděna byla i nemluvňata. Něco takového si nedovolili ani nacisté v Lidicích.

Jan Ziegler: Gesto Pavla Bělobrádka vůči sudetským Němcům bylo správné
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL vyjádřil při své nedávné návštěvě Bavorska lítost nad obětmi poválečného násilí vůči sudetským Němcům. Právem, pokud šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt v Lidicích požádal jménem Němců za odpuštění, tak ani Češi se nemohou tvářit, že oni jsou neviňátka boží. I když nikdo soudný jistě nezpochybní fakt, že daleko víc ublížili za II. světové války Němci Čechům, než tomu bylo opačně.

Nacistické zločiny byly odporné, ale nemohou být omluvou pro poválečné násilí vůči Němcům. Jestliže ctím zákony civilizované společnosti, tak nesmím klesnout na úroveň zvířat, jakými byli a jsou nacisté a komunisté. Pak jsem totiž stejný jako oni. Spáchané zločiny nelze ospravedlňovat dřívějším bezprávím! Je třeba také si také naplno přiznat, že násilností proti nevinným civilistům se často dopouštěli bývalí zrádci a kolaboranti, kteří si potřebovali vylepšit kádrový profil.

Nejinak tomu bylo při masakru v Lověšicích u Přerova v červnu 1945. Na přerovském nádraží stál vlak s karpatskými Němci, kteří se po předchozí evakuaci vraceli domů na Slovensko. Tehdy důstojník Svobodova armádního sboru Slovák Karol Pazúr je nechal vystoupit a 265 z nich dal surově zavraždit. Mezi nimi převažovaly ženy a děti včetně nemluvňat. Podotýkám, že děti ušetřili i Němci v červnu 1942 při vyhlazení Lidic.

Karol Pazúr byl lidskou zrůdou, která příznačně udělala později kariéru v KSČ. Za II. světové války se na Slovensku dal k Hlinkovým gardám (obdoba německých SS) a později v rámci Rychlé divize Slovenské armády bojoval na východní frontě proti Sovětskému svazu.  Dokonce se dopustil i několika válečných zločinů proti ruským civilistům. Když ho pak Rusové zajali, obrátil, začal se vydávat za komunistu a vstoupil do Čs. armádního sboru. Měl, ale strach, že by se na jeho předchozí hříchy mohlo přijít, a tak se vrhl na lacinou vlnu antinacismu a nezastavil se ani před brutálními masakry.

Nelze se ani divit tomu, že po válce udělal velkou kariéru v KSČ, stal se dokonce předsedou Svazu protifašistických bojovníků a zásluhou komunistů si za masové vraždy odseděl ve vězení pouhý rok. Inu, jak to řekl Winston Churchill blahé paměti. „Rozdíl mezi komunisty a nacisty je asi takový, jako je rozdíl mezi severním a jižním pólem.“

Proto projevení lítosti místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka nad nezákonným násilím vůči sudetským Němcům bylo správné, moudré a lidské. A to, že proti němu protestovala KSČM, by slušní lidé neměli brát vážně. Komunisté byli a jsou stejnými masovými vrahy jako nacisté, takže jejich námitky vyznívají v duchu úryvku krásné písně Karla Kryla, "vrah o morálce káže."

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Mach, Ph.D. byl položen dotaz

cenzura

Jak v EU ovlivníte, zda u nás bude zachována svoboda projevu, kterou má snahu tato vláda omezit a jak píšete i vy, schovává to za jakýsi boj s dezinformacemi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Dopis předsedovi vlády

15:48 Milan Knížák: Dopis předsedovi vlády

Dopis Milana Knížáka předsedovi vlády Petru Fialovi.