Jaroslava Janderová: Podnikatelé na smrtelné posteli

17.05.2020 17:10

Vláda podnikatelům posílá místo pomoci kontroly. Polovina firem v Praze stále nedostala peníze z programu Antivirus. Úřad práce totiž prý vůbec nestíhá. Na plošné kontroly ale čas má. Jen to dokazuje zvrácený přístup současné vlády k podnikatelům.

Jaroslava Janderová: Podnikatelé na smrtelné posteli
Foto: ODS
Popisek: Jaroslava Janderová

Máme skoro polovinu května a tisíce pražských firem, které byly poškozeny vládními opatřeními proti koronaviru, stále čekají na náhradu mezd svých zaměstnanců za březen. Stát, v tomhle případě Úřad práce totiž prý nestíhá vyřizovat žádosti. Možná i proto, že jsou nesmyslně složité. A možná taky proto, že se věnuje plošným kontrolám, jestli prý zoufalí podnikatelé čerpají podporu poctivě.

Je to neuvěřitelné a zvrácené. Představitelé Babišovy vlády se neustále na tiskových konferencích vychloubají, jak vše skvěle zvládají. A zatím jsou tisíce podnikatelů doslova smrtelné posteli. A ministryně Maláčová i Schillerová si v klidu vyprávějí, že je nutné podnikatele kontrolovat. Evidentně uvěřili heslu, že všeci kradnú.

Evidentně jim buď nedochází, nebo nechce docházet, že rozdávají peníze, z nichž spoustu vybírají právě od podnikatelů. Ti od státu přitom většinou skoro nic nechtějí, živí sami sebe, zaměstnávají lidi, platí daně, odvody, nejrůznější poplatky. Teď spoustě z nich stát podnikání znemožnil, byť z pochopitelných důvodů, takže je správné, aby jim také pomohl a to co nejrychleji. Dřív, než zkrachují.

Kontrolovat může potom. I když, především by měl kontroly zaměřit sám na sebe. Protože třeba miliardové nákupy roušek ministrem Vojtěchem přes podivné firmy smrdí na kilometry daleko.

Zajímalo by mě, jestli si paní ministryně Maláčová a Schillerová aspoň na chvíli zkusily představit, jak se asi cítí podnikatelé, kteří museli zavřít své obchody, hospody, kluby a další provozovny, zoufale počítají ztráty, bojují o přežití, čekají na pomoc od státu a přitom si čtou na internetu, jak se podivně nakupují roušky v Číně a současně, že je třeba podnikatele kontrolovat.

Vsadím se, že ne. Tak jim to ráda sdělím. Je to směsice zoufalství, smutku, vzteku a beznaděje. Bohužel bych si rovněž vsadila na to, že je to oběma dámám úplně jedno. Řeší totiž kontroly.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čím mladší uživatel internetu, tím víc trpěl za komunismu

20:30 Čím mladší uživatel internetu, tím víc trpěl za komunismu

Tento webový vtip připomíná dnes základní problém naší doby: totální nezájem o minulost, ignoranci h…