Josef Provazník: Velmi dobře se prý integroval. Jednoho dne ale natočil video s nožem v ruce a potom...

23.07.2016 13:29

Agentura Amaq, jež pomáhá Islámskému státu šířit propagandu, publikovala video, na kterém vystupuje právě Riaz A. V ruce drží kuchyňský nůž a v paštštině hovoří o chystané „operaci“ v Německu.

Josef Provazník: Velmi dobře se prý integroval. Jednoho dne ale natočil video s nožem v ruce a potom...
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Sám sebe prohlašuje za vojáka chalífátu a Islámského státu. Pravost videa posléze potvrdilo také bavorské ministerstvo vnitra. Volba slov a výslovnost však podle odborníků nasvědčuje tomu, že mladík spíš pochází z Pákistánu než z Afghánistánu.

Tuto domněnku potvrzují také pákistánské dokumenty, které vyšetřovatelé nalezli v mladíkově pokoji. Údajně jde o dopis, ve kterém se mladý terorista loučí se svým otcem. Vedle toho již v pondělí ministr vnitra Bavorska Herrmann v médiích uvedl, že se v jeho pokoji nacházela ručně kreslená vlajka Islámského státu. Jak uvádí internetový deník Die Welt, vyšetřovatelé také pracují s verzí, že se Riaz A. zradikalizoval, protože měl být změněn jeho imigrační status.

Lidé z jeho okolí totiž mladíka vždy považovali za klidného a vyrovnaného jedince. Mešitu podle jejich svědectví navštěvoval jen nepravidelně a nikdy neprojevoval radikální či fanatické názory. Bavorské ministerstvo práce a sociálních věcí rovněž uvedlo, že Riaz A. vykonával stáž v pekárenské společnosti a měl zde vyhlídky na vyučení. „Riaz A. překročil německé hranice před rokem bez doprovodu dospělého v bavorském Pasově a poté žil v okrese Würzburg,“ píše Welt.

Od 1. července byl předán do pěstounské rodiny, která žije v Ochsenfurtu. Šéf sociálního odboru ve Würzburgu Michael Horlemann jej označil za „velmi dobře integrovaného mladíka, který měl velmi dobré perspektivy“. V regionu Würzburgu v současné době pobývá u pěstounských rodin asi dvacet dalších mladých lidí ze zemí Blízkého východu nebo Afriky. Policie doposud nezaznamenala žádný signál, že by mezi mladými lidmi byli další radikálové.

Vyšlo na eportal.parlamentnilisty.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Vraždit politické odpůrce je tak snadné!

13:04 Petr Hampl: Vraždit politické odpůrce je tak snadné!

Denní glosy Petra Hampla.