Miroslav Macek: ANOfert aneb za hlasitým křikem o boji s korupcí dojit všemi způsoby erár

17.04.2014 12:40

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: ANOfert aneb za hlasitým křikem o boji s korupcí dojit všemi způsoby erár
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Zpráva iDNES: V červenci v Evropském parlamentu nastane nestandardní situace. Plat totiž budou pobírat jak nově zvolení, tak i dosluhující europoslanci. Ti přitom do Štrasburku dorazí jen 1. července, kdy budou svým následovníkům předávat štafetu. Za jediný den v práci tak dostanou plnohodnotnou měsíční mzdu.
 Reakce europoslance za ČSSD Richarda Falbra na dotaz Českého rozhlasu, co říká na mzdu téměř 8.000 eur za den práce: "Já o tom nevím. To je vše, co vás zajímá? Jděte do prdele. Vás zajímají jenom peníze. Já o tom nevím, že mám v červenci plat!"
 Můj dodatek: Co si pořád stěžujete na drahotu? Naši titánští europoslanci si přece za tu olbřímí práci v náš prospěch ty peníze více než zaslouží! A netvrďte, že vy byste ty svoje peníze, za které platíte Falbra a ostatní utratili účelněji a lépe!

 Policie zasahovala ve firmě Agrotec, která patří do Babišova Agrofertu, a které do začátku dubna šéfoval předseda poslanců jeho hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Dva zaměstnanci firmy byli obviněni ve spojitosti s dodávkami pro Českou poštu.
 Zdá se, že jde v malém o ukázku činnosti celého ANOfertu: za hlasitým křikem o boji s korupcí dojit všemi způsoby erár, aby výsledky podniku stály za to a šéfové si zasloužili patřičné odměny.

 Čtenář glos P. S. mi napsal:
 Docela mne zaujal poslední mediální šum okolo tolik diskutovaného protonového centra, tuším že v Praze.
 Nejprve v Hydeparku se bývalý ministr MUDr. Leoš Heger pozastavoval nad touto investicí s tím, že reálná potřeba – počet pacientů s odpovídající diagnózou a stavem onemocnění – je v ČR na úrovni nejvýše stovek (zmiňoval snad 150 až 200) pacientů za rok.
 Poté v minulých dnech v pořadu ohledně proplácení této péče ze strany VZP zaznělo, že VZP již bude tyto zákroky nadále proplácet (dříve nechtěla) a to výhradně na základě vhodnosti léčby dle odborného lékařského posudku a to v počtu cca 1.500 – 2.000 pacientů za rok.
 Z toho jsem si nebyl schopen udělat rozumný závěr a tak mne napadají v zásadě 3 možnosti:
 1. blb je p. Heger
 2. blb je VZP (nevím jméno toho, kdo výše uvedené prezentoval)
 3. blb jsem já, neb věc nesprávně chápu
 Vzhledem k tomu, že ve věci se jistě lépe orientujete nežli já – nelékař, tak by mne zajímal váš názor.
 Můj názor: medicínsky tomu natolik nerozumím, nemedicínsky je to jasné: investoři konečně našli ty správné lidi a páky k prosazení svých zájmů. A ne, abyste si hned myslel, že snad někomu něco slíbili nebo dali, to u nás přec nebývá zvykem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: viditelny-macek.cz

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

13:04 Zbyněk Fiala: Úroky dolů, a koruna drží

Snižování základní úrokové sazby na 5,25 procenta nás sice drží daleko od cílových 2 – 3 procent, al…