Miroslav Macek: Ne covid, ale kolektivní nákaza blbostí nás ohrožuje

15.04.2021 9:20

Čtvrteční glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Ne covid, ale kolektivní nákaza blbostí nás ohrožuje
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Seznam.cz uveřejnil následující zprávu:
Exprimátorovi Prahy Tomáši Hudečkovi a některým radním přiznalo ministerstvo spravedlnosti v uplynulých dnech odškodnění za trestní stíhání v kauze Opencard. U projednávané kauzy je provinění na straně státu zcela zjevné.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16427 lidí

Soudce Sotolář byl dokonce kárně odsouzen za to, že v neprospěch obžalovaných úmyslně zkresloval protokoly o výslechu svědků a znalců.
Jeden ze čtenářů glos mi k tomu napsal:
Pro "pánajána", jaký "stát" pochybil? Soudce v neprospěch obžalovaných úmyslně zkresloval protokoly o výslechu svědků a znalců! A ten soudce dál pracuje jako soudce, a my všichni budeme obviněným a osvobozeným platit náhrady!
A co ti policisté kteří to vyšetřovali? Jak ti jsou "kvalitní"? Jakou oni ponesou odpovědnost a jakou škodu nahradí?

***

Epidemiologická situace je podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) křehká, a mohlo by tak dojít velice rychle k jejímu zhoršení. Důležité tak je, aby nyní lidé dodržovali epidemiologická opatření a „nezlobili“, jinak se může stát, že budou respirátory povinné i v létě.
A opět to staré známé vyhrožování. Ty, ty, ty, bu, bu, bu…stádo už se holt začíná vzpírat, a tak je zapotřebí opět je trochu vyplašit. Kupodivu si nevšiml, že vedle stáda je zde čím dál tím více normálních lidí, kterým jsou ministerská nařízení a výhrůžky už dávno u zadní části těla.

***

Seriál Simpsonovi je součástí „strukturálního rasismu“, míní herec Hank Azaria a omlouvá se, že v minulosti daboval indickou postavičku Apua.
Herec hovořil hlasem oblíbené postavičky 30 let, ale nyní už ví, že to bylo špatně. Má pocit, že by se měl všem Indům omlouvat.
Strávil prý rok tím, že si četl o rasismu, diskutoval s lidmi indického původu a chodil na semináře. Přestože postava Apua byla podle něj stvořena s nejlepšími úmysly, seriál se stal součástí strukturálního rasismu. A za to si teď herec sype popel na hlavu.
„Nepřemýšlel jsem o tom. Nebyl jsem si vědom, kolik relativních výhod jsem měl v této zemi jako bílé dítě z Queensu,“ uvedl. „Jen proto, že tam byl dobrý úmysl, neznamená to, že to nemělo negativní důsledky ve věci, za kterou jsem zodpovědný.“
„Já se omlouvám za svůj podíl na stvoření (Apua) a účasti na tom. Jedna moje část mi říká, že musím obejít všechny Indy v této zemi a osobně se omluvit,“ dodal.

***

Tolik zpráva. A je tu ještě další.
Havajské košile se vrátily zpět do módy již zhruba před pěti lety jako součást tzv. „dadcore“ stylu, pro nějž je typické oblečení, které na první pohled nepůsobí módně a připomíná styl otců na přelomu tisíciletí. Veselý vzor tropických květin na barevném pozadí má ale i odvrácenou stránku.
„Havajské košile lze vnímat jako ztělesnění americké kolonizace, imperialismu a rasismu proti původním obyvatelům Havaje. Lidé by si měli dvakrát rozmyslet, jestli chtějí tento trend podporovat,“ říká Zara Anishanslinová z Davisova centra historických studií v Princetonu pro list Guardian.
A pak, že nás ohrožuje covid! Nikoliv, kolektivní nákaza blbostí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…