Oldřich Fischer: Pěttisíckrát větší demokracie pro vyvolené

14.02.2017 19:15

Pro volby na presidenta musí obyčejný Čech získat 50 000 hlasů. A s komplet osobními údaji, jako číslo občanského průkazu, podpisu, a nevím co ještě. Jestliže se jedná o poslance, pak stačí 20 poslaneckých souhlasů.

Oldřich Fischer: Pěttisíckrát větší demokracie pro vyvolené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

U senátorů prý stačí, když s kandidátem souhlasí 10 senátorů. To je v praxi deset kámošů z tý správný kanceláře. To lze vydiskutovat během jednoho žvára. A je vymalováno. Nebozí poslanci mají demokracii pouze 2500 krát větší než Češi. Těch se musí dohodnout dvacet. Taky ve svý kanceláři. Češi musí každý den chodit do práce. Někteří na tři směny. Dělají i přesčasy a často mají i druhé zaměstnání. Kam musí opravdu chodit. Pak, ve svém osobním volnu a za své peníze mohou objíždět republiku a shánět hlasy. 

Myslím, že z takové demokracie by měli radost i Ivánek Hrozný, Vlado Napichovač ( Drákula), Musolini,  Tamerlán.

Co to vlastně bylo za partu, co todle uzákonila? Že se za čtvrt století žádný poslanec, senátor, člen nejvyššího soudu neozval? Zřejmě všichni považují demokracii za něco, co se „ pro ně“ rozprostírá od obzoru k obzoru. Jako nirvána. Nebo ji dalece přesahuje. Poslanci co takové zákony vyráběli se jak vidno poučovali z dějin. Při tvorbě zákonů si vzali příklad  asi z demokrata, římského občana Kaligui.

To se přitom nemluví vůbec o tom, že by bylo asi možno, že jedenáct senátorů by mohlo zplodit třeba i deset kandidátů. Kdyby si vyhověli navzájem.

Z posledních voleb však víme, že volby vyhraje největší balík peněz. Lze se jen modlit, aby firma LÍDL neinvestovala nejvíc. To by pak „chlapec z prospektu“ mohl být  i presidentem – Česko.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

12:16 Bohdan Babinec: Není chování mocných světa, Evropské unie, USA a NATO farizejské?

Jsme svědky brutální války, kterou vede agresivní Putinovo Rusko proti Ukrajině. Tuto agresi odsoudi…