P.C. Roberts: Jak nám naše vláda lže

20.04.2018 13:17

Chlapec, který na videu o domnělém chemickém útoku v syrském městě Duma účinkoval jako oběť, řekl ruskému televiznímu štábu, že ho jacísi lidé požádali, aby šel do nemocnice. Když vešel do nemocniční budovy, jacísi lidé ho popadli a začali mu hlavu polévat vodou.

P.C. Roberts: Jak nám naše vláda lže
Foto: Screen: Youtube
Popisek: Raketový útok na syrský Damašek.

Panika, strach, ječící lidé a vyděšené děti sehrály hlavní roli na záběrech videa, pořízených jakoby těsně po plynovém útoku v Dumě. Video pořídila tzv. Revoluční skupina města Dumy, předala je dál a mainstreamová média je pak už od 7. dubna rozšiřovala po celém světě.

Tato Revoluční skupina města Dumy je jednou z organizací, jež jsou napojeny na rebely, spolupracující s Bílými helmami, které jako první ohlásily, že za předmětným chemickým útokem v Dumě stojí syrská armáda.

Jednou z hlavních postav na záběrech videa je vodou polévaný chlapec, a ti, kteří jej polévají, účinkují jakoby v rolích záchranářů. Z videa není jasné, zda jsou to lékaři z nemocnice či aktivisté nějakých lidskoprávních organizací, anebo příslušníci Bílých helem. Ti poslední zřejmě ale video pořizovali a pak je rozeslali médiím, včetně britské agentury Reuters.

Pracovník ruské rozhlasové stanice VGTR Poddubny řekl, že chlapce z videa vyhledal a zjistil následující: Jde o 11 letého Hassana Diaba, který se 7. dubna spolu se svou matkou nacházeli v suterénu svého domu. V okamžiku, kdy mu matka říkala, že musí vyjít ven, aby sehnali něco k jídlu, ozval se před domem hluk a někdo tam křičel, že všichni musí jít do nemocnice. Chlapec i s matkou se tedy se zástupem dalších lidí vydali na cestu k nemocnici, vešli dovnitř nemocniční budovy, kde se chlapce chopili jacísí muži a začali ho polévat vodou.

11 letý Hassan Diaba potvrdil, že on je tím chlapcem z videa a rozhlasovému redaktorovi Poddubnému se svěřil, že byl ze situace, ve které se v nemocnici znenadání ocitl, náramně vyděšen.

Nyní je už v naprostém pořádku a o nějakých následcích po prodělaném plynovém útoku se u něj nedá hovořit.

Později toho dne vyhledal syna jeho otec, který prohlásil, že toho dne o žádném plynovém útoku neslyšel. „Šel jsem za manželkou a synem do nemocnice a tam jsem je na prvním poschodí nalezl. Ptal jsem se jich, co se stalo, a oni mi řekli, že lidé před domem křičeli cosi o plynovém útoku a řekli jim, ať jdou do nemocnice, kde se prý lidem, kteří tam přijdou, budou rozdávat datle a pečivo.

Jeden ze zdravotníků, který měl toho dne v nemocnici službu, řekl, že byl překvapen, když se do nemocnice zničehonic přivalil zástup lidí. Někteří z nich začali druhé lidi polévat vodou a křičeli „chemický útok, chemický útok, ale my jsme žádné známky po chemickém útoku na lidech nepozorovali. I když je pravda, že jsme toho dne měli v nemocnici víc lidí s dýchacími problémy, což byl následek zvýšené prašnosti v ulicích po bombardování a dělostřelbě“.

Video, které Rusové s 11 letým Hassanem Diabou natočili, hodlá ruský velvyslanec u OSN Nebendzja předložit příštímu zasedání Rady bezpečnosti.

(vybral a přeložil Lubomír Man)

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Benzinová auta ochromila nadvýroba

13:57 Zbyněk Fiala: Benzinová auta ochromila nadvýroba

Čínský automobilový průmysl narazil na odbytovou bariéru spalovacích motorů. V největších čínských m…