Tereza Spencerová: Kolik masakrů v Evropě bude ještě třeba ke změně politiky?

05.06.2017 9:04

Oddělit islámské teroristy od režimů v Saúdské Arábii nebo Kataru sice lze, ale jen za předpokladu, že bude akceptován „rozdíl“ mezi těmi, kdo bojují a vraždí, a těmi, kdo „jen“ financují a inspirují.

Tereza Spencerová: Kolik masakrů v Evropě bude ještě třeba ke změně politiky?
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: terorista - ilustrační foto.

Ještě nestačily utichnout diskuse po teroristické útoku v Manchesteru a Británie už prožívá další masakr, tentokrát znovu v Londýně. Britská média jsou znovu „v šoku“ nad „hyenistickým“ zločinem tentokrát tří pachatelů, prý rovnou „týmu osamělých vlků“, přičemž oceňují, že policie dorazila na místo masakru za „pouhých“ osm minut od prvního nahlášení… Mezitím ale teroristé, kteří najeli do davu a provolávali slávu Alláhovi, stihli dlouhými noži po(d)řezat šest lidí a dalších bezmála padesát jich zranit. Necelý týden před parlamentními volbami premiérka Theresa Mayová už na nedělní ráno svolala další mimořádné bezpečnostní zasedání kabinetu…

Táž Theresa Mayová dostala – ještě ve funkci ministryně vnitra -- od tehdejšího premiéra Davida Camerona v prosinci 2015 za úkol vypracovat zprávu o financování a podpoře džihádistických skupin. Zpráva není dodnes hotová, k dispozici ji dostane až nová vláda po volbách, ale ministerstvo vnitra připouští, že ani poté nejspíš nebude zveřejněna, protože její obsah bude „velmi citlivý“. Čili, bude s největší pravděpodobností ukazovat na Saúdskou Arábii. Ta ideologicky stojí na nenávistném wahhábismu, který za svůj přijal i Daeš, podle něhož je Západ zodpovědný za veškerý ústup islámu ze světového výsluní. Londýn ale chce Saúdům dál lukrativně prodávat zbraně, stejně jako to při své „vyšťavovací“ návštěvě učinil nedávno Donald Trump. A ještě větší radost (pro svá konta) mají britské „elity“ z obřích saúdských investic. Díky nim jsou s to „vysekat“ tmářské feudály z jakékoli odpovědnosti za cokoli, podporu terorismu nevyjímaje.

Německá tajná služba loni v prosinci upozornila na několik nadací a skupin z Perského zálivu, které v Evropě financují náboženské školy a radikální imámy, a to v rámci „dlouhodobé strategie budování vlivu“, ale „nic moc“ nenásledovalo, protože… proto. Žádnou zásadnější změnu nedoznala západní politika ani po „Paříži“, ani po ohňostroji trapnosti, kdy snad všichni myslitelní politici „byli Charlie Hebdo“, nebo po „Nice“. A britská tajná služba nedávno připustila, že v Británii žije 23 tisíc potenciálních teroristů, z nichž tři tisíce je prý velmi nebezpečných. Daeš „zrovna“ v sobotu vyzval své věrné v Evropě, aby v rámci posvátného muslimského měsíce ramadánu útočili na „křižáky“ (čti „křesťanské civilisty“) a používali přitom automobily, zbraně nebo nože. Přesně jako nyní v Londýně… A saúdská propaganda otevřeně přiznává, že nepřítelem Rijádu „není jen Írán, ale i Muslimské bratrstvo, arabští nacionalisté, ale i intelektuálové a vůbec všichni, kdo přejali fantasie“, tedy názory, jichž se saúdská královská dynastie bojí (neb jsou jen dalším zdrojem ohrožení jejich feudální diktatury).

Daeš i Al Kajda (v některé ze svých současných podob) přímo v „terénu“ v Sýrii a Iráku aktuálně své války prohrávají, ale to neznamená, že se několik desítek tisíc jejich fanatických a bojem zocelených ozbrojenců s blížícím se pádem Rakká a Mosulu jen tak někam „rozplyne“. Naopak, jak připomíná britský The Independent, letošní ramadán může být krvavější než v předešlých letech. Hlavními vojenskými silami, které bojují proti Daeši a Al Kajdě, jsou armády Iráku a Sýrie, spolu se syrskými a iráckými Kurdy, nicméně jejich bojové kapacity jsou omezené a bude pro ně proto těžké svá vítězství konsolidovat. „Z pohledu Daeše přitom budoucnost není úplně špatná. Stále bude s to rozsévat strach vražděním civilistů, většinou šíitů a křesťanů, od Manchesteru po Bagdád.“

Oddělit teroristy od režimů v Saúdské Arábii nebo Kataru sice lze, ale jen za předpokladu, že bude akceptován „rozdíl“ mezi těmi, kdo bojují a vraždí, a těmi, kdo „jen“ financují a inspirují. Tento očividný – a očividně nebezpečný -- nesmysl západní elity kvůli bratření se s těmi bohatými a „jen financujícími a inspirujícími“, zakrývají dělením muslimů na „dobré“ a „špatné“, opakováním, že „Asad musí padnout“ nebo planými výzvami, aby si muslimové sami nastolili „pořádek“. Nesmějí se přitom ale dotknout „přátelských“ wahhábistických ropných a plynových režimů, samozřejmě. Přinejmenším, dokud mají peníze.

Copak na mimořádném bezpečnostním zasedání necelý týden před volbami asi tak paní Mayová a její vláda vymyslí? 

Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 351. díl. Coriolanus

20:28 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 351. díl. Coriolanus

Ve vaší blízkosti, pánové, by mi mohl změknout mozek... Petr Žantovský našel zdroj pro poetické zhod…