Zaorálek (ČSSD): Přišel Vít Bárta do politiky zbohatnout?

17.09.2010 10:38

Teď to vypadá, že Vít Bárta šel do politiky zřejmě se stejnými úmysly jako jeho předchůdce ministr Řebíček.

Zaorálek (ČSSD): Přišel Vít Bárta do politiky zbohatnout?

Ten, pokud si vzpomínám, také formálně předal svou firmu Viamont, ale ta během jeho ministrování získala na veřejných zakázkách 360 milionů korun a ministr Řebíček si po odchodu z ministerstva postavil vilu v Dubaji. Nejrůznější „přátelé" pana Bárty nás sice v posledních dnech ujišťovali, že pan Bárta šel do politiky naprosto upřímně a o peníze mu už nejde. Nicméně nový ministr postupuje úplně stejně jako jeho předchůdce. Černí šerifové z ABL budou hlídat ČEZ - největší státem ovládanou společnost v naší zemi.

Nehorázné ale není pouze to, že se firma ABL na mnohasetmilionové zakázce bude podílet, nehorázné je také to, že firma ČEZ souhlasí s tím, že jedním ze subdodavatelů vítězné bezpečnostní agentury Securitas bude také společnost ABL, vlastněná rodinou ministra Víta Bárty.

Včera pan John vyhlásil, že máme alespoň milion očí, kterými můžeme stíhat a pátrat po střetech zájmů a korupci v této zemi. Vlastně ani není třeba moc pátrat. Miliony očí sledují korupci a střet zájmů v přímém přenosu. Nejsou náhodou pánové John a Bárta spolupracovníky na společném díle? Pan John se svými škrty v platech policistů se vlastně stará o to, aby tu bylo plno propuštěných policistů, kteří mohou zamířit přímo do firmy ABL, kde budou hlídat státem ovládanou společnost ČEZ. Před našima očima bude firma ABL přebírat starosti policie. Před našima očima bude probíhat privatizace bezpečnosti v České republice.

Miroslav Kalousek tady po naší zemi šíří jednu velkou nepravdu a blud. Je totiž lež, že deficit státního rozpočtu v této zemi je vytvořen tím, že jsme ty peníze, jak on říká, „prožrali". Ve skutečnosti ty peníze mizely v předražených veřejných zakázkách na dopravní infrastrukturu, zbraně a nejrůznější nákupy za veřejné peníze. Proto by boj s korupcí a střetem zájmů měl být základem jakékoli rozpočtové odpovědnosti.

Potřebovali bychom strategii boje s korupcí ve veřejných zakázkách, ale místo toho se nám dostalo od pana Johna groteskního protikorupčního manuálu. Pan John nás vybízí k boji s údajnou každodenní korupcí, kterou máme odhalovat u lékaře, na úřadě nebo při policejní kontrole. Jakoby nevěděl, že problém korupce v naší zemi je především parazitování na veřejných penězích u veřejných zakázek.

Je možné krátit platy vojáků a zároveň odhalovat, jak se na ministerstvu obrany ve velkém kradlo? Je možné krátit platy policistů a zároveň rodinným firmám přihrávat stamiliony ve veřejných zakázkách?

Více:
Bárta šokoval Jílkovou: Dorazil s batohem plným sádla

##MINIPAS 295##

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ČSSD

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

22:12 Senátor Hraba: Pohlaví existují jen dvě. Nic jiného není pravda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výuce o genderu ve školách.