Hejtman Bubeníček: Kraje nejsou schopny dofinancovat schodky v sociálních službách

30. 4. 2013 15:05

Přinejmenším 500 milionů korun státní dotace bude požadovat Asociace krajů ČR po Ministerstvu práce a sociálních věcí ČR na dofinancování sociálních služeb. Po pátečním zasedání to prohlásil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM).

Hejtman Bubeníček: Kraje nejsou schopny dofinancovat schodky v sociálních službách
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)

 

"Krajské rozpočty jsou napjaté. Můžeme šetřit na investicích, na hromadné dopravě, ale ne na sociálních službách," zdůraznil hejtman.
 
Jen Ústecký kraj by potřeboval dotaci ve výši 231 milionů korun, aby pro letošní rok zajistil plné a bezproblémové fungování sociálních služeb. Podle Bubeníčka nejsou kraje schopny dofinancovat schodky v sociálních službách a suplovat tak roli státu, který má povinnost postarat se o své občany, kteří jsou staří či postižení.
 
Nedostatek finančních prostředků přitom neohrožuje jenom zařízení sociální péče. Do červených čísel se opět dostávají i zdravotnická zařízení, která doplácejí na novelu úhradové vyhlášky a zvýšení DPH. To se týká i Nemocnice následné péče v Ryjicích na Ústecku, v jejímž rozpočtu bude pro letošní rok scházet nejméně sedm milionů korun, což představuje více než deset procent ročního rozpočtu léčebny. Hejtman proto bude žádat vládu, aby se platby od pojišťoven, které nová úhradová vyhláška srazila pod úroveň roku 2011, vrátily alespoň na úroveň loňského roku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Kr-ustecky.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY VOLEB

13:05 PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY VOLEB

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…