Hönig (SPOZ): Jdu volit a volím jako ostatní na internetu

14.02.2013 19:35

Českému národu hrozí ztráta vzdělanosti. To s sebou přináší i úpadek sociálního cítění a úpadek historické paměti. Zbídačelý a chatrně vzdělaný občan se stará jen o uspokojení základních potřeb (jídlo, bydlení) a nemá čas na svobodný a plnohodnotný společenský život i logický úsudek.

Hönig (SPOZ): Jdu volit a volím jako ostatní na internetu
Foto: SPOZ
Popisek: Logo Strany práv občanů - Zemanovců

Vzniká tak velká příležitost pro podvodníky, zloděje a tuneláře, demokracie selhává, rozhodují jen obrazy a ne činy.

Volební kampaň jednoho z kandidátů a především reakce na ni je typickou ukázkou postmoderní mentality.

Nástup internetu a sociálních sítí doslova vychovává nové generace voličů. Internetová kampaň zabírá na osoby vyznačující se tzv. postmoderní mentalitou. Jsou to lidé, kteří dávají přednost znaku před realitou, proto jsou bezbranní vůči působení médií. Postmoderní mentalita hledá vášeň a není přístupná chladným argumentům. Ignoruje kauzalitu, odmítá nechat se svazovat vztahy příčiny a účinku. Vytrhává věci z kontextu a oblíbila si pastiš, pestrou mozaiku, jejíž jednotlivé části spolu nijak nesouvisí (např. pankáč a hluboce věřící katolík v jedné osobě, což je kombinace velice nepravděpodobná). Jsou to lidé, pro které je důležitý obraz, nikoli psané či mluvené argumenty.

Nevnímají sociální kontext, žijí jen ve svých představách o kultuře. Michel Maffesoli je popsal jako masu složenou z neukotvených jednotlivců hledajících prchavé okamžiky vzrušení, které mohou sdílet společně. Takoví lidé jsou nepřístupni diskusi. Je těžké s tím něco dělat, protože jsou tak formováni světem médií a charakterem své práce, která dává důraz na fikci a “virtuálno“ oproti reálným vztahům. Nelze spoléhat ani na zhoršování sociální situace, protože většinou žijí ve velkých městech, jsou zpravidla mladí a zdraví a sociální problémy pocítí až mezi posledními.

Jedinou cestou, jak z toho ven, je vyvíjet edukativní činnost (což znamená nejlépe úplně "překopat" upadající vzdělávací systém) a postmoderní mentalitu odsunout jako zaslepenost mládí. Současně klást důraz na vzdělávání i generací ostatních a zamezovat tak marketingovým trikům nejen na internetu. Svůj vliv nese jednoznačně i "bulvární" tisk či výplach mozku slaboduchými televizními seriály.

Ing. Vladimír Hönig, Ph.D.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: SPOZ

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Politika se nedá dělat od jedné tiskovky k druhé

18:05 Kovářová (STAN): Politika se nedá dělat od jedné tiskovky k druhé

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k neúčasti hnutí ANO na jednání o důchodové reformě n…