Mládek (ČSSD): Česká pravice nás za 20 let přivedla na dohled od Palerma

17. 6. 2011 22:31

Honza Macháček se nějak bojí nazvat věci pravými jmény. Český problém v této chvíli není přetlačovaná nebo konsensus, ale třídní boj anebo sociální dialog. Česká pravice nás 20 let vedla směrem k anglo-saskému liberálnímu modelu, ale fakticky nás přivedla někam na jih od Neapole, tedy již na dohled od Palerma. Ne náhodou je v dnešní české vládě několik ministrů spojených s českým Palermem.

Mládek (ČSSD): Česká pravice nás za 20 let přivedla na dohled od Palerma

Za těchto okolnost bych měl tendenci si myslet, je čas na národní konsensus o tom, že je třeba vyrazit směrem na SEVER! A také se podívat na Řecko jako varovný příklad. Ovšem ne pouze optikou toho, že Řecko je zadlužené a předlužené. To je pochopitelně vážný problém a Řecko nejpozději v roce 2013 skončí ve státním bankrotu a možná i mimo eurozónu a EU. Daleko poučnější je pohled na to, jak se Řecko k tomu dluhu dopracovalo. Příčinou byl nepostimus obou hlavních řeckých stran, který se projevoval masivním zaměstnáváním příbuzných ve veřejné sféře za vysoké platy. Příčinou byly megalomanské projekty typu olympijské hry a také masivní vojenské výdaje zaměřené proti Turecku (máme obrovské štěstí, že ČR není ve vojenském ohrožení, jinak by bylo daleko více obětí padáků, které se neotvírají či raket, které ohrožují vlastní obsluhu a nikoliv nepřítele). A také falšování statistik za vlád řecké pravice, což jim šlo stejně dobře, jako české ODS v letech 1995-1997. A je tu ještě jedna věc, u nás téměř nediskutovaná. Řečtí podnikatelé nejenže neplatili daně, ale v mnoha případech dokonce ani neměli povinnost vést účetnictví. Výše daní pak byla určována vyjednáváním na finančním úřadu bez jediného písemného podkladu o výkonech té které firmy. Mám jenom obavu, aby toto nebylo inspirací pro českou vládu. Je to přece výborný návod, jak výrazně omezit administrativní náročnost podnikání.

V Řecku je dnes již pozdě na konstruktivní řešení. Společnost je hluboce rozdělena, elity jsou diskreditovány a hrozí něco velmi podobného komunistické revoluci, s následným vojenským převratem v zájmu udržení pořádku. Obojí již v Řecku bylo.

Poučení z Řecké historky je pro mě zřejmé. Dokud je čas, nedovolit nezodpovědným politickým avanturistům typu ministra Kalouska, rozbití sociálního smíru svojí arogancí. Sociální smír je něco, čeho si česká pravice příliš neváží. Považuje jej za samozřejmý a zneužívá pracovitosti českého národa, stejně jako dvě totality, které nás postihly v minulém století. Sociální smír však není něco daného. Jestli česká pravice rychle neotočí, nažene i umírněné české pracující na barikády. Doplatíme na to všichni!

Nicméně znovu chci doufat, že vznikne národní konsensus, že od Neapole je třeba vyrazit na sever a nikoliv na jih. Až dojdeme za Brenner, začne být relevantní diskuze, který model je pro Českou republiku vhodnější. Zatím však je třeba jít dlouho na SEVER, SEVER, SEVER...

Dále čtěte: 
Profesor Keller vyčinil Pražanům. Na stávku se vykašlali
Stávkuju, abys šel už do prdele, ty hajzle, odvázal se Kalousek

Stávkokazi si prošli uličkou hanby. Primátor zuří, odbory také

Jandák čeká generální stávku. Toto byl jen začátek k Nečasovu pádu

Akce odborů: Začátek klidný, konec divoký. Pro Kalouska

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

18:00 VÝSLEDKY VOLEB DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČR 2017

Od páteční 14. hodiny jsme rozhodovali o novém složení Poslanecké sněmovny ČR, v níž usednou dvě sto…