Středočeská ČSSD: Topolánkovy sliby byly pouze vábničkou

10. 2. 2010 4:08

K závazku Topolánkovy vlády poskytnout brdským obcím 1,25 mld. Kč.

Středočeská ČSSD: Topolánkovy sliby byly pouze vábničkou

 

Splnění závazku vlády Mirka Topolánka poskytnout lokalitě 1,25 mld. Kč bylo tématem včerejšího jednání ministra Janoty s poslancem Richardem Dolejšem (ČSSD), zástupci středočeského a plzeňského kraje a starosty brdských obcí.

„Usnesení, kterým česká vláda deklaruje poskytnout z veřejných prostředků finanční pomoc výši 1,25 miliardy korun na rozvoj regionu postiženého blízkostí vojenského újezdu je stále v platnosti," upozorňuje Richard Dolejš. Obce však z celé částky dostaly pouze zlomek na přípravu projektové dokumentace a kofinancování dotací z evropských a státních fondů.

„Jednoznačně se potvrdilo, že slib Mirka Topolánka vůči obyvatelům Brdska byl pouze vábničkou k souhlasu s výstavbou americké radarové základny," prohlásil poslanec Dolejš. „Avšak i z jednání současného vedení ministerstva financí mám pocit, že dělají vše proto, aby řešení problému vedli do slepé uličky," pokračoval  Richard Dolejš.

Výsledek jednání označil za hru na schovávanou. Obcím byly slíbeny prostředky na kofinancování pouze projektů, které mají možnost získat podporu z evropských a státních fondů, což ale zdaleka nedosáhne původně deklarovanou částku. „Dosáhli jsme alespoň toho, že byly uvolněny prostředky na rozpracované projekty," uvedl Richard Dolejš. Ministr financí slíbil, že nechá provést inventuru všech připravených projektů.

Starostové obcí požadovali obnovit činnost Komise pro rozvoj Brdska, která by připravila nový program rozvoje regionu. „Jako možnou cestu k naplnění vládního usnesení vidím vytvoření Integrovaného programu rozvoje Brdska, do kterého by byly alokovány nevyužívané finanční prostředky z některých evropských fondů," prohlásil Richard Dolejš.

Ondřej Macura, vedoucí tiskového oddělení

ZDE ohodnoťte ČSSD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický: Zvažme zrušení Státního fondu dopravní infrastruktury

13:30 Hejtman Netolický: Zvažme zrušení Státního fondu dopravní infrastruktury

V souvislosti s vyjádřením ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury, že bude po třech letech …