Proměny Plzně představí letní výstava v plzeňském pivovaru

28.06.2011 8:19

Významné investice plánované v rámci úspěšné kandidatury Plzně na Evropské hlavní město kultury 2015 představí letní výstava „Proměna města: Plzeň v roce 2015“ v Návštěvnickém centru plzeňského pivovaru.

Proměny Plzně představí letní výstava v plzeňském pivovaru

Připravil ji Útvar koncepce a rozvoje města Plzně ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Plzeň 2015 a Plzeňským Prazdrojem. Vstup je zdarma a v době od 29. června do 21. srpna, kdy výstava potrvá, je otevřeno denně od 8 do 18 hodin.

„K výstavní akci, která má představit významné projekty plánované v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, jsme se připojili především proto, že jsme na všech nějakým způsobem spolupracovali, zejména to bylo ve fázi přípravy," říká Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

Prostory pro výstavu nabídl Plzeňský Prazdroj. „Je to přirozené spojení - vždyť město Plzeň a pivovar Plzeňský Prazdroj jsou dávnými partnery a naše dobré soužití trvá již téměř 170 let. Vážíme si toho, že Plzeň získala titul Evropské město kultury pro rok 2015. Proto jsme pro tuto výstavu rádi poskytli historické prostory našeho Návštěvnického centra, které je počátečním bodem prohlídek pivovarů Prazdroj i Gambrinus a kterým ročně projde téměř čtvrt milionu návštěvníků z celého světa. A tak výstava, která se koná ve vrcholné turistické sezóně, bude mít o publikum postaráno," vysvětluje Jindřiška Eliášková z Plzeňského Prazdroje.

Ředitel společnosti Plzeň 2015 k výstavě uvádí: „Hlavním cílem projektu EHMK není doplnit v Plzni chybějící kulturní infrastrukturu, jak se občas tvrdí. Investice jsou ale zcela zásadním a nezbytným předpokladem úspěšnosti kulturního programu v roce 2015. Na nové divadlo, novou galerii a na areál Světovar se váže mnoho skvělých projektů pro rok 2015, které jsou uvedeny v naší přihlášce, s níž jsme v boji o titul uspěli."

O dvacet jedna panelů se podělí šest témat. Návštěvníci se více dozví o výstavbě nového divadla v Jízdecké ulici, navrhované budově Západočeské galerie v Plzni, revitalizaci areálu Světovar, relaxačním centru ve Štruncových sadech, sportovně-rekreačních trasách a veřejných prostranstvích. Prostřednictvím dotykové obrazovky se také budou moci seznámit s první připravovanou naučnou říční stezkou, a to podél Úslavy. Informační tabule k této akci realizované v rámci mezinárodního projektu REURIS se v terénu objeví už v září.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: plzen.eu

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec: Zastupitelstvo schválilo znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd

13:05 Liberec: Zastupitelstvo schválilo znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd

Zastupitelstvo města Liberec schválilo záměr znovuobnovení lanové dráhy na Ještěd ve variantě: jedna…